Šuo ant lovos

Negalintiems susitarti su savo šunimi, pavargusiems nuo nuolatinės betvarkės namuose, kurią sukelia keturkojis Jūsų draugas, siūlome pamėginti savo šunį auklėti. Jums reikalingas šunų dresavimas padedant patyrusiems dresuotojui, kuris paaiškintu Jums (taip, būtent Jums, o ne Jūsų šuniui), kaip dresuoti, ką daryti, o ko vengti.

Šunų dresavimas turėtų rūpėti kiekvienam šuns šeimininkui, ypač jei šuo gyvena ne voljere, o kartu su Jumis, vaikštote, bėgiojate kartu viešose vietose, esate linkę susipažinti su kitais šunų augintojais ar norite, kad Jūsų šuo nebūtų pavojingas Jūsų draugams, artimiesiems ar kitiems svečiams, o tuo pat metu būtų geras sargas, bent jau pranešantis apie netikėtus atėjūnus.

Tinkamai dresuotas šuo ramiau elgiasi namuose, negadina baldų ar kito turto, nešokinėja ant žmonių (tai aktualu jei į svečius dažnai užsuka vyresnio amžiaus žmonės ar vaikai). Ramesnis šuo padeda jaustis saugiau, užtikrina malonią draugiją, o žinojimas, jog jis nepuls kito šuns pirmas suteikia šeimininkui daugiau galimybių, pavyzdžiui, vaikščioti populiaresnėse šunų vedžiojimo vietose. Taip pat, dresuotas šuo gali būti vedžiojamas ir ten, kur didesnė žmonių koncentracija. Be kita ko, tam tikri kursai suteikia teisę Jūsų šuniui viešoje vietoje vaikščioti be antsnukio, tad šunų dresavimas tikrai vertas dėmesio, jei norite suteikti daugiau laisvės savo augintiniui.

Daugelis žmonių mano, kad dresuoti reikia tik didelių veislių šunis, nes šie yra pavojingesni. Iš tiesų, mažų veislių šunys taip pat nėra visiškai nepavojingi, o kai kuriais atvejais netgi pavojingesni už didžiųjų veislių šunis. Be viso to, dydis gali apgauti, tarp pavojingų veislių yra ir gana mažo ūgio šunų, kuriems dresūra būtina. Taip pat pastebėta, jog namus jaukia ir baldus bei kitą turtą dažniau naikina mažesni šunys, o ne didžiųjų veislių atstovai, tad sakyti, kad šunų dresavimas reikalingas tik dideliems būtų klaidinga nuomonė. Net ir dekoratyvinių, kišeninių veislių šunelių dresūra gali duoti apčiuopiamos naudos.

Siekiant išvengti problemų siūloma atidžiai rinktis dresūros programą. Nevertėtų rinktis pradedančiųjų specialistų, kurie dirba be profesionalų pagalbos. Žinoma, jei Jūsų tikslas socializuoti savo augintinį, svarbiausia yra buvimas kartu tarp žmonių ir kitų šunų, bendravimas su priežiūra, tačiau jei siekiate išauklėti šunį Jums vertėtų rinktis profesionalių dresuotojų – kinologų pagalbą. Taip būsite tikri, kad Jūsų šuo taps paklusnesnis, protingesnis, o ne atvirkščiai. Po netinkamų mokymų šuo gali tapti agresyvesnis, sunkiau valdomas, tačiau netinkamą dresūros mokytojo elgesį su Jūsų šunimi nesunku pastebėti iš karto – dažniausiai matosi pyktis, agresyvumas, kantrybės stoka. Visa tai tikrai nepadės auklėti šuns, daug vertingesnės yra bandymo suprasti, susišnekėti su šuniu pamokėlės, paskatinimai, o ne baudimai. Tiesa, perlenkti lazdos ir čia nereikia, tad svarbu atrasti harmoniją tarp griežto šeimininko ir geriausio draugo šuniui.

Tinkamai dresuojamas šuo taps puikiu Jūsų augintiniu, kuris nekels didesnių problemų, leis mėgautis šuniška kompanija. Viskas, ko reikia iš Jūsų – kantrybė ir laikas. Skirdami pakankamai laiko buvimui su savo šuniu, užsiėmimui su juo, turėtumėte nesunkiai perprasti jo norus, suprasti elgseną, pažintį charakterį, o tuomet „susikalbėti“ jau bus pakankamai lengva. Tuo atveju jei šunų dresavimas vyks ne tik tarp Jūsų ir Jūsų šuns, bet įsiterpiant profesionaliam dresuotojui, galinčiam užvesti Jus ant kelio, pagelbėti jei kas nepavyksta ar supažindinti su metodais, kurie padeda rezultatų pasiekti greičiau, viskas vyks kur kas paprasčiau, atims mažiau laiko ir bus malonesniu užsiėmimu.

Kiekvieną dieną dėvimi drabužiai dyla, tampa nebetinkami, todėl juos keičiami naujais, kuriuos, savaime suprantama, reikia įsigyti tam tikrose prekybos vietose. Vieniems priimtiniausia vieta turgus, kiti mėgsta vaikščioti po prekybos centruose esančias drabužių parduotuves, o dar kitiems geriausia išeitis yra drabužiai internetu.

Internete pirkti drabužiai beveik niekada niekuo nesiskiria nuo identiškų modelių įprastose prekybos vietose: ta pati medžiaga, ta pati kokybė, tik tiek, kad internete neretai siūloma šiek tiek mažesnė kaina, patogesnės apsipirkimo galimybės. Tačiau ar tai tinka ir Jums niekas negali atsakyti, net ir Jūs pats, kol neišmėginsite tokios pirkimo galimybės.

Pirmasis drabužių internetu pirkimas daug kam atrodo sudėtingas, painus. Iš tiesų tai labai paprasta, tereikia turėti elektroninę bankininkystę, kuri suteikiama kone kiekvienam banko klientui. Vis dėl to, jei jos neturite, kreipkitės į banką ir jis ją Jums suteiks nemokamai ar už simbolinį mokestį, priklausomai nuo Jūsų banko ir jame turimų paslaugų spektro.

Atsidarius internetinę drabužių parduotuvę, išsirinkus patikusią palaidinę, suknelę ar kitą drabužį ir juos sudėjus į virtualų krepšelį reikia apmokėti. Apmokėjimas vyksta pasirinktu būdu, tačiau pats populiariausias ir bene patogiausias – naudojantis elektronine bankininkyste ir pasirenkant mokėjimą per banką. Taip tereikės sumokėti nedidelį banko komisinį mokestį, o mokėjimas bus įskaitytas iš karto, tad prekes gausite pakankamai greitai. Be abejo, yra alternatyvių metodų, tarp kurių mokėjimas grynaisiais pinigais atvykus kurjeriui, tačiau tokie apmokėjimo būdai įprastai būna papildomai apmokestinti.

Apmokant už prekes teks nurodyti savo kontaktinius duomenis, adresą. Nurodytu adresu bus pristatyti Jūsų pirkti drabužiai. Dažniausiai pristatymas trunka keletą dienų, tačiau ir tai priklauso nuo pasirinkto pristatymo būdo. Įprastai pigesni, ekonomiškesni pristatymo būdai trunka ilgiau, tuo tarpu brangesni pristatymo būdai, tokie kaip naudojantis kurjerių paslaugomis, leidžia savo įsigytais drabužiais džiaugtis kur kas anksčiau – kartais net po vienos darbo dienos. Gavus savo pirktus rūbus, net jei jie ir skirti ne Jums, o, pavyzdžiui, yra ruošiami kaip dovana, reikėtų išpakuoti ir patikrinti ar viskas yra gerai. Nedelsti rekomenduojama vien dėl to, kad drabužiams bei avalynei galioja labai trumpas kokybės garantijos terminas, siekiantis iki 14 dienų (retkarčiais iki 30 dienų). Gali pasitaikyti brokas, kokie nors defektai transportavimo metu (pavyzdžiui, kitas kurjerio pervežamas siuntinys aplieja Jūsų pirktus drabužius). Taip būsite tikri, kad galėsite gauti kokybiškus ir Jūsų poreikius atitinkančius gaminius.

Drabužiai internetu yra labai šaunus būdas apsipirkti, tad jei to dar nemokate ir nebandėte – pats laikas pasipraktikuoti (geriausiai tai daryti kai šalia yra elektroninėje prekyboje bent kiek nusimanantis žmogus). Anksčiau ar vėliau išmėginus drabužių pirkimą internetu tai gali tapti Jūsų įpročiu, kuris padeda sutaupyti visą galybę laiko.

Automobilių plovykla dažniausiai asocijuojasi su transporto priemonės nuplovimu, galbūt specialių šampūnų panaudojimu ir iš plovyklos išriedančiu blizgančiu automobiliu. Tačiau tai tik pats paprasčiausias vaizdas, kurį galima įsivaizduoti, nes šiuolaikinės, modernios plovyklos (nebūtinai kalbant apie automatines plovyklas, kurios įprastai yra prie degalinių), tokios kaip automobilių plovimas Klaipėdoje, gali pasiūlyti kur kas daugiau nei tik automobilio nuprausimas aukšto slėgio srove ir apipylimas specialiu automobiliams ar kitoms transporto priemonėms skirtu šampūnu ar panašiomis priemonėmis.

Viena iš dažniausiai pasinaudojamų papildomų paslaugų – nano danga. Tai speciali, nano technologijų pagrindu sukurta, danga, kuria padengus automobilio kėbulą nuo jo nubėga didžioji dalis purvo ir kitų nešvarumų, lietaus vanduo nepalieka negražių žymių, kurias norisi kuo greičiau nuplauti. Todėl padengus nano danga savo automobilį galėsite būti ramūs, kad net ir per lietų Jūsų automobilis liks švaresnis, gražesnis nei kaimyno.

Rankinės automobilių plovyklos gali pasiūlyti išplauti ir Jūsų automobilio vidų. Neretai salonas per kurį laiką prisišiukšlina, jame kaupiasi dulkės, naminių gyvūnėlių plaukai jei juos pervežate ar net nuo Jūsų drabužių, taip pat maisto likučiai, iš lauko prineštas purvas. Vien tik išsiurbus saloną jis atrodo kaip naujas, o kur dar išvalytos dulkės, trupiniai nuo plastikinių detalių – nuostabus vaizdas, kurį rekomenduojama savo automobilyje matyti bent porą kartų per metus, o geriausia – kas mėnesį ar du. Na, o jei salono siurbimas ir valymas nepadeda, automobilio plovimas tik išgrąžina transporto priemonės išorę, vertėtų pažiūrėti, ką gali salono cheminis valymas, kuriam ryžtasi ne visi. Vieni bijo, kad cheminis valymas sugadins saloną, kiti prisiskaito neigiamų atsiliepimų apie šią paslaugą, tačiau patikimoje plovykloje atliktas cheminis valymas padeda net ir senoms transporto priemonėms atrodyti nuostabiai.

Kaip matote, plovykla gali pasiūlyti tikrai daug, ypač jei joje dirba kvalifikuoti, savo darbą išmanantys žmonės, kurie ne tik puikiai išplauna ir atnaujina Jūsų automobilį, bet kartu gali ir patarti, rekomenduoti vieną ar kitą savo teikiamą paslaugą, pasiūlyti būtent Jūsų poreikius labiau atitinkantį sprendimą, kuris tenkintų Jus ir padėtų padailinti automobilį. Žinoma, kiekviena paslauga kainuoja, tačiau pamatę rezultatą suprasite, kad išleisti pinigai tikrai buvo to verti, nes švarus, blizgantis automobilis yra daug maloniau vairuojamas nei purvinas, aplipęs dulkėmis ir kitais įvairiais nešvarumais.

Kiekvieną dieną pasaulį išvysta daugybė naujų interneto svetainių bei sudėtingų projektų ir virtualių sistemų. Visoms joms reikalingas hostingas ar dedikuoti serveriai bei, žinoma, kompiuteriai, iš kurių būtų galima jas pasiekti. Tačiau ne visi supranta, kaip iš tiesų veikia internetas ir kokie keliai yra norint, kad interneto svetainė, sukurta virtuali programa ar žaidimas būtų matomi visiems norintiems.

hostingas ir dedikuoti serveriaiVisų pirma, savaime suprantama, yra svetainės ar sistemos, žaidimo kūrimas. Tai programavimo darbai, dizaino sukūrimas ir pritaikymas. Tai bene sudėtingiausias procesas, kuriam sugaištama gausybė laiko ir išeikvojama daug nervų ląstelių ar pinigų, siekiant, kad viskas veiktų nepriekaištingai. Konkrečiam projektui yra konkretūs šios dalies darbai, kuriuos dažniausiai vainikuoja testavimas. Jei sistema jau paruošta – reikalingas jos talpinimas.

Nesudėtingoms interneto svetainėms talpinimas nekelia didelių reikalavimų, dažnu atveju idealiai tinka hostingas. Nebrangus hostingas susitvarko su ne itin dideliais lankytojų srautais, o jei svetainėje nėra pernelyg daug ir didelės apimties informacijos (išorinių dokumentų, vaizdo, garso medžiagos, didelės raiškos nuotraukų ir pan.) - problemų kilti neturėtų. Tik dėl saugumo reikėtų pasidomėti plačiau. Dažnai labai pigus ar nemokamas hostingas nesirūpina Jūsų failų saugumu, tad jei kas nutiks galėsite kaltinti tik save. Nuo didelių nuostolių puikiai apsaugo atsarginės duomenų kopijos.

Elektroninėms prekybos vietoms, sudėtingoms internete veikiančioms programoms ar virtualiems žaidimams reikalingi didesni resursų kiekiai, aktualiais tampa ne tik disko vieta, duomenų srautas, bet taip pat ir procesoriaus dažnis, operatyviosios atminties kiekiai ir kiti serverio parametrai, kadangi sudėtingos sistemos apkrauna ir šiuos komponentus. Dėl šios priežasties sudėtingesniems internetiniams projektams reikalingi dedikuoti serveriai, kurie yra kiek brangesni už hostingą, tačiau leidžia pasirinkti, kokių ir kiek resursų Jums reikia, nepermokant už tai, kuo nesinaudosite. Be to, Jums neteks dalintis su kitais tiekėjo klientais jokiais savo resursas, o tai tik dar labiau didina Jūsų sistemos ar svetainės pasiekiamumą bei svarbiausią dalį – saugumą.

Žvelgiant iš įvairių pusių, internetinės sistemos, asmeninės ir įmonių svetainės vis labiau ir labiau populiarėja, tampa kone būtinybe. Net ir dabar sunku būtų apsieiti be internetinės bankininkystės, naujienų portalų, o kai kurie puikiai televiziją ir radiją yra pakeitę interneto transliacijomis ar įrašais. Vienaip ar kitaip, internetas yra labai universalus ir suteikia plačias galimybes, todėl Jūsų idėjos turi gyventi ne Jūsų sąsiuvinyje, bet bent po truputį kuriamos ir viešinamos, kitaip nesulauksite nei pripažinimo, nei sėkmės tinkamu laiku.

Įgyvendindami savo idėjas nepamirškite, kada hostingas Jums puikiai tinka, o kada reikalingi dedikuoti serveriai ar jų junginiai. Taip pat, nepagailėkite laiko geram pasirenkamo plano analizavimui bei palyginimui su Jūsų sistemos reikalavimais, planais, tik taip būsite pasirinkę tai, ko Jums tikrai reikia ir ką galėsite maksimaliai išnaudoti – taupyti šiuo metu reikia, ir ne tik pinigus, bet ir resursus. Nepamirškite, kad dedikuoti serveriai ar hostingas iš tiesų egzistuoja realiai, o ne tik virtualiai, o taip pat jų gamybai ir išlaikymui naudojami gamtos ištekliai, elektra, kažkiek teršiama ir gamta, tad taupyti net ir šiuos atrodytų virtualius resursus yra būtina.

Prieš kibdami į darbus bei pasirinkdami savo hostingo planą ar įsigydami dedikuotą serveriai, pasidomėkite apie juos plačiau, pasižiūrėkite, kaip jie sudaromi bei kaip atrodo, tada darbas bus daug įdomesnis ir paprastesnis, kai žinosite kaip viskas veikia.