su vaikaisVaikai – svarbiausias turtas, o jį reikia saugoti ir branginti. Ne paslaptis ir tai, kad šiandienmažamečių vaikų tyko kaip niekad daug pavojų, todėl tėveliai ar kiti už juos atsakingi asmenys, turiįdėti nemažai pastangų, kad užtikrintų saugumą. Kokiomis priemonėmis galima tai padaryti?

Multimedijos įrenginiai automobiliuose jau senai tapo standartinės įrangos dalimi. Tačiau dar prieš dešimtmetį tokias integruotas fukcijas kaip GPS navigacija turėdavo toli gražu ne kiekvienas automobilis. Dažniausiai tokiu funkcionalumu galėdavo pasigirti tik prabangių markių automobilius vairuojantys žmonės - šiandien GPS jau tapo standartine funkcija ir ekonominės klasės automobiliams.

Šuo ant lovos

Negalintiems susitarti su savo šunimi, pavargusiems nuo nuolatinės betvarkės namuose, kurią sukelia keturkojis Jūsų draugas, siūlome pamėginti savo šunį auklėti. Jums reikalingas šunų dresavimas padedant patyrusiems dresuotojui, kuris paaiškintu Jums (taip, būtent Jums, o ne Jūsų šuniui), kaip dresuoti, ką daryti, o ko vengti.

Šunų dresavimas turėtų rūpėti kiekvienam šuns šeimininkui, ypač jei šuo gyvena ne voljere, o kartu su Jumis, vaikštote, bėgiojate kartu viešose vietose, esate linkę susipažinti su kitais šunų augintojais ar norite, kad Jūsų šuo nebūtų pavojingas Jūsų draugams, artimiesiems ar kitiems svečiams, o tuo pat metu būtų geras sargas, bent jau pranešantis apie netikėtus atėjūnus.

Tinkamai dresuotas šuo ramiau elgiasi namuose, negadina baldų ar kito turto, nešokinėja ant žmonių (tai aktualu jei į svečius dažnai užsuka vyresnio amžiaus žmonės ar vaikai). Ramesnis šuo padeda jaustis saugiau, užtikrina malonią draugiją, o žinojimas, jog jis nepuls kito šuns pirmas suteikia šeimininkui daugiau galimybių, pavyzdžiui, vaikščioti populiaresnėse šunų vedžiojimo vietose. Taip pat, dresuotas šuo gali būti vedžiojamas ir ten, kur didesnė žmonių koncentracija. Be kita ko, tam tikri kursai suteikia teisę Jūsų šuniui viešoje vietoje vaikščioti be antsnukio, tad šunų dresavimas tikrai vertas dėmesio, jei norite suteikti daugiau laisvės savo augintiniui.

Daugelis žmonių mano, kad dresuoti reikia tik didelių veislių šunis, nes šie yra pavojingesni. Iš tiesų, mažų veislių šunys taip pat nėra visiškai nepavojingi, o kai kuriais atvejais netgi pavojingesni už didžiųjų veislių šunis. Be viso to, dydis gali apgauti, tarp pavojingų veislių yra ir gana mažo ūgio šunų, kuriems dresūra būtina. Taip pat pastebėta, jog namus jaukia ir baldus bei kitą turtą dažniau naikina mažesni šunys, o ne didžiųjų veislių atstovai, tad sakyti, kad šunų dresavimas reikalingas tik dideliems būtų klaidinga nuomonė. Net ir dekoratyvinių, kišeninių veislių šunelių dresūra gali duoti apčiuopiamos naudos.

Siekiant išvengti problemų siūloma atidžiai rinktis dresūros programą. Nevertėtų rinktis pradedančiųjų specialistų, kurie dirba be profesionalų pagalbos. Žinoma, jei Jūsų tikslas socializuoti savo augintinį, svarbiausia yra buvimas kartu tarp žmonių ir kitų šunų, bendravimas su priežiūra, tačiau jei siekiate išauklėti šunį Jums vertėtų rinktis profesionalių dresuotojų – kinologų pagalbą. Taip būsite tikri, kad Jūsų šuo taps paklusnesnis, protingesnis, o ne atvirkščiai. Po netinkamų mokymų šuo gali tapti agresyvesnis, sunkiau valdomas, tačiau netinkamą dresūros mokytojo elgesį su Jūsų šunimi nesunku pastebėti iš karto – dažniausiai matosi pyktis, agresyvumas, kantrybės stoka. Visa tai tikrai nepadės auklėti šuns, daug vertingesnės yra bandymo suprasti, susišnekėti su šuniu pamokėlės, paskatinimai, o ne baudimai. Tiesa, perlenkti lazdos ir čia nereikia, tad svarbu atrasti harmoniją tarp griežto šeimininko ir geriausio draugo šuniui.

Tinkamai dresuojamas šuo taps puikiu Jūsų augintiniu, kuris nekels didesnių problemų, leis mėgautis šuniška kompanija. Viskas, ko reikia iš Jūsų – kantrybė ir laikas. Skirdami pakankamai laiko buvimui su savo šuniu, užsiėmimui su juo, turėtumėte nesunkiai perprasti jo norus, suprasti elgseną, pažintį charakterį, o tuomet „susikalbėti“ jau bus pakankamai lengva. Tuo atveju jei šunų dresavimas vyks ne tik tarp Jūsų ir Jūsų šuns, bet įsiterpiant profesionaliam dresuotojui, galinčiam užvesti Jus ant kelio, pagelbėti jei kas nepavyksta ar supažindinti su metodais, kurie padeda rezultatų pasiekti greičiau, viskas vyks kur kas paprasčiau, atims mažiau laiko ir bus malonesniu užsiėmimu.

Kiekvieną dieną dėvimi drabužiai dyla, tampa nebetinkami, todėl juos keičiami naujais, kuriuos, savaime suprantama, reikia įsigyti tam tikrose prekybos vietose. Vieniems priimtiniausia vieta turgus, kiti mėgsta vaikščioti po prekybos centruose esančias drabužių parduotuves, o dar kitiems geriausia išeitis yra drabužiai internetu.

Internete pirkti drabužiai beveik niekada niekuo nesiskiria nuo identiškų modelių įprastose prekybos vietose: ta pati medžiaga, ta pati kokybė, tik tiek, kad internete neretai siūloma šiek tiek mažesnė kaina, patogesnės apsipirkimo galimybės. Tačiau ar tai tinka ir Jums niekas negali atsakyti, net ir Jūs pats, kol neišmėginsite tokios pirkimo galimybės.

Pirmasis drabužių internetu pirkimas daug kam atrodo sudėtingas, painus. Iš tiesų tai labai paprasta, tereikia turėti elektroninę bankininkystę, kuri suteikiama kone kiekvienam banko klientui. Vis dėl to, jei jos neturite, kreipkitės į banką ir jis ją Jums suteiks nemokamai ar už simbolinį mokestį, priklausomai nuo Jūsų banko ir jame turimų paslaugų spektro.

Atsidarius internetinę drabužių parduotuvę, išsirinkus patikusią palaidinę, suknelę ar kitą drabužį ir juos sudėjus į virtualų krepšelį reikia apmokėti. Apmokėjimas vyksta pasirinktu būdu, tačiau pats populiariausias ir bene patogiausias – naudojantis elektronine bankininkyste ir pasirenkant mokėjimą per banką. Taip tereikės sumokėti nedidelį banko komisinį mokestį, o mokėjimas bus įskaitytas iš karto, tad prekes gausite pakankamai greitai. Be abejo, yra alternatyvių metodų, tarp kurių mokėjimas grynaisiais pinigais atvykus kurjeriui, tačiau tokie apmokėjimo būdai įprastai būna papildomai apmokestinti.

Apmokant už prekes teks nurodyti savo kontaktinius duomenis, adresą. Nurodytu adresu bus pristatyti Jūsų pirkti drabužiai. Dažniausiai pristatymas trunka keletą dienų, tačiau ir tai priklauso nuo pasirinkto pristatymo būdo. Įprastai pigesni, ekonomiškesni pristatymo būdai trunka ilgiau, tuo tarpu brangesni pristatymo būdai, tokie kaip naudojantis kurjerių paslaugomis, leidžia savo įsigytais drabužiais džiaugtis kur kas anksčiau – kartais net po vienos darbo dienos. Gavus savo pirktus rūbus, net jei jie ir skirti ne Jums, o, pavyzdžiui, yra ruošiami kaip dovana, reikėtų išpakuoti ir patikrinti ar viskas yra gerai. Nedelsti rekomenduojama vien dėl to, kad drabužiams bei avalynei galioja labai trumpas kokybės garantijos terminas, siekiantis iki 14 dienų (retkarčiais iki 30 dienų). Gali pasitaikyti brokas, kokie nors defektai transportavimo metu (pavyzdžiui, kitas kurjerio pervežamas siuntinys aplieja Jūsų pirktus drabužius). Taip būsite tikri, kad galėsite gauti kokybiškus ir Jūsų poreikius atitinkančius gaminius.

Drabužiai internetu yra labai šaunus būdas apsipirkti, tad jei to dar nemokate ir nebandėte – pats laikas pasipraktikuoti (geriausiai tai daryti kai šalia yra elektroninėje prekyboje bent kiek nusimanantis žmogus). Anksčiau ar vėliau išmėginus drabužių pirkimą internetu tai gali tapti Jūsų įpročiu, kuris padeda sutaupyti visą galybę laiko.