tai tikriausiai zalinga jusu kompiuteriuiĮvairūs virusai yra sunki, tačiau ko gero daugumos asmeninių kompiuterių naudotojų persirgta liga. Šiuo metu jau dauguma įprato, kad reikia laiku atsinaujinti tiek operacinę sistemą, tiek antivirusinę programą. Vis dažniau virusais yra užkrečiamos ir įmonių interneto svetainės bei naujienų portalai.

Vienas dažniausiai pasitaikančių virusų yra kenkėjiškų programų įdiegimas. Įdiegus specialų kodą, žmonės kurie užsuką į tokią svetainę, rizikuoja atskleisti savo internetinės bankininkystės duomenis, ar prisijungimus prie elektroninio pašto, facebook ar kitų socialinių paskirų.

Užkrėstos interneto svetainės ne visada yra lenvai identifkuojamos, paprastai šių svetainių savininkai apie tai, kad svetainėje yra kenkėjiška programa sužino tik išvydę "tai tikriausiai žalinga jūsų kompiuteriui" užrašą google paieškos sistemoje bei negalėdami patekti į svetainę, nes priėjimą blokuoja visos populiariausios interneto naršyklės (Internet explorer, Firefox, Opera, Safari ar Chrome).

Ką daryti jei svetainė yra užkrėsta virusu?

Patartina kuo greičiau kreiptis į specialistus, nes ilgiau uždelsus ir laiku nesiėmus visų reikiamų priemonių dėl viruso pašalinimo gali nukentėti ne tik įmonės reputacija, bet klientų bei partnėrių, besilanačių Jūsų svetainėjė kompiuteriai.

Kitas svarbus aspektas yra, tas, kad Google paieškos sistema, šias svetainės stengiasi eleminuosti iš pateikiamų rezultatų. Todėl jei svetainei yra atlikta SEO optimizacija, tai gali kainuoti nemažai pinigų. Deindeksavus svetainė, visa SEO optimizacija gali nueiti "šuniui ant uodegos", nes svetainė prapras savo turėtą patikimumo įvaizdį, paieškos sistemos akyse.

Savo darbą išmanantys specialistai gali virusą pašalinti greičiau nei per dvi paras. Taip pat svarbu yra identifikuoti viruso atsiradimo priežastis ir užtikrinti, kad visos saugumo spragos būtų ištaisytos. Tada ir naktį galėsite miegoti kur kas ramiau.