Kiekvieną dieną pasaulį išvysta daugybė naujų interneto svetainių bei sudėtingų projektų ir virtualių sistemų. Visoms joms reikalingas hostingas ar dedikuoti serveriai bei, žinoma, kompiuteriai, iš kurių būtų galima jas pasiekti. Tačiau ne visi supranta, kaip iš tiesų veikia internetas ir kokie keliai yra norint, kad interneto svetainė, sukurta virtuali programa ar žaidimas būtų matomi visiems norintiems.

hostingas ir dedikuoti serveriaiVisų pirma, savaime suprantama, yra svetainės ar sistemos, žaidimo kūrimas. Tai programavimo darbai, dizaino sukūrimas ir pritaikymas. Tai bene sudėtingiausias procesas, kuriam sugaištama gausybė laiko ir išeikvojama daug nervų ląstelių ar pinigų, siekiant, kad viskas veiktų nepriekaištingai. Konkrečiam projektui yra konkretūs šios dalies darbai, kuriuos dažniausiai vainikuoja testavimas. Jei sistema jau paruošta – reikalingas jos talpinimas.

Nesudėtingoms interneto svetainėms talpinimas nekelia didelių reikalavimų, dažnu atveju idealiai tinka hostingas. Nebrangus hostingas susitvarko su ne itin dideliais lankytojų srautais, o jei svetainėje nėra pernelyg daug ir didelės apimties informacijos (išorinių dokumentų, vaizdo, garso medžiagos, didelės raiškos nuotraukų ir pan.) - problemų kilti neturėtų. Tik dėl saugumo reikėtų pasidomėti plačiau. Dažnai labai pigus ar nemokamas hostingas nesirūpina Jūsų failų saugumu, tad jei kas nutiks galėsite kaltinti tik save. Nuo didelių nuostolių puikiai apsaugo atsarginės duomenų kopijos.

Elektroninėms prekybos vietoms, sudėtingoms internete veikiančioms programoms ar virtualiems žaidimams reikalingi didesni resursų kiekiai, aktualiais tampa ne tik disko vieta, duomenų srautas, bet taip pat ir procesoriaus dažnis, operatyviosios atminties kiekiai ir kiti serverio parametrai, kadangi sudėtingos sistemos apkrauna ir šiuos komponentus. Dėl šios priežasties sudėtingesniems internetiniams projektams reikalingi dedikuoti serveriai, kurie yra kiek brangesni už hostingą, tačiau leidžia pasirinkti, kokių ir kiek resursų Jums reikia, nepermokant už tai, kuo nesinaudosite. Be to, Jums neteks dalintis su kitais tiekėjo klientais jokiais savo resursas, o tai tik dar labiau didina Jūsų sistemos ar svetainės pasiekiamumą bei svarbiausią dalį – saugumą.

Žvelgiant iš įvairių pusių, internetinės sistemos, asmeninės ir įmonių svetainės vis labiau ir labiau populiarėja, tampa kone būtinybe. Net ir dabar sunku būtų apsieiti be internetinės bankininkystės, naujienų portalų, o kai kurie puikiai televiziją ir radiją yra pakeitę interneto transliacijomis ar įrašais. Vienaip ar kitaip, internetas yra labai universalus ir suteikia plačias galimybes, todėl Jūsų idėjos turi gyventi ne Jūsų sąsiuvinyje, bet bent po truputį kuriamos ir viešinamos, kitaip nesulauksite nei pripažinimo, nei sėkmės tinkamu laiku.

Įgyvendindami savo idėjas nepamirškite, kada hostingas Jums puikiai tinka, o kada reikalingi dedikuoti serveriai ar jų junginiai. Taip pat, nepagailėkite laiko geram pasirenkamo plano analizavimui bei palyginimui su Jūsų sistemos reikalavimais, planais, tik taip būsite pasirinkę tai, ko Jums tikrai reikia ir ką galėsite maksimaliai išnaudoti – taupyti šiuo metu reikia, ir ne tik pinigus, bet ir resursus. Nepamirškite, kad dedikuoti serveriai ar hostingas iš tiesų egzistuoja realiai, o ne tik virtualiai, o taip pat jų gamybai ir išlaikymui naudojami gamtos ištekliai, elektra, kažkiek teršiama ir gamta, tad taupyti net ir šiuos atrodytų virtualius resursus yra būtina.

Prieš kibdami į darbus bei pasirinkdami savo hostingo planą ar įsigydami dedikuotą serveriai, pasidomėkite apie juos plačiau, pasižiūrėkite, kaip jie sudaromi bei kaip atrodo, tada darbas bus daug įdomesnis ir paprastesnis, kai žinosite kaip viskas veikia.