Šuo ant lovos

Negalintiems susitarti su savo šunimi, pavargusiems nuo nuolatinės betvarkės namuose, kurią sukelia keturkojis Jūsų draugas, siūlome pamėginti savo šunį auklėti. Jums reikalingas šunų dresavimas padedant patyrusiems dresuotojui, kuris paaiškintu Jums (taip, būtent Jums, o ne Jūsų šuniui), kaip dresuoti, ką daryti, o ko vengti.

Šunų dresavimas turėtų rūpėti kiekvienam šuns šeimininkui, ypač jei šuo gyvena ne voljere, o kartu su Jumis, vaikštote, bėgiojate kartu viešose vietose, esate linkę susipažinti su kitais šunų augintojais ar norite, kad Jūsų šuo nebūtų pavojingas Jūsų draugams, artimiesiems ar kitiems svečiams, o tuo pat metu būtų geras sargas, bent jau pranešantis apie netikėtus atėjūnus.

Tinkamai dresuotas šuo ramiau elgiasi namuose, negadina baldų ar kito turto, nešokinėja ant žmonių (tai aktualu jei į svečius dažnai užsuka vyresnio amžiaus žmonės ar vaikai). Ramesnis šuo padeda jaustis saugiau, užtikrina malonią draugiją, o žinojimas, jog jis nepuls kito šuns pirmas suteikia šeimininkui daugiau galimybių, pavyzdžiui, vaikščioti populiaresnėse šunų vedžiojimo vietose. Taip pat, dresuotas šuo gali būti vedžiojamas ir ten, kur didesnė žmonių koncentracija. Be kita ko, tam tikri kursai suteikia teisę Jūsų šuniui viešoje vietoje vaikščioti be antsnukio, tad šunų dresavimas tikrai vertas dėmesio, jei norite suteikti daugiau laisvės savo augintiniui.

Daugelis žmonių mano, kad dresuoti reikia tik didelių veislių šunis, nes šie yra pavojingesni. Iš tiesų, mažų veislių šunys taip pat nėra visiškai nepavojingi, o kai kuriais atvejais netgi pavojingesni už didžiųjų veislių šunis. Be viso to, dydis gali apgauti, tarp pavojingų veislių yra ir gana mažo ūgio šunų, kuriems dresūra būtina. Taip pat pastebėta, jog namus jaukia ir baldus bei kitą turtą dažniau naikina mažesni šunys, o ne didžiųjų veislių atstovai, tad sakyti, kad šunų dresavimas reikalingas tik dideliems būtų klaidinga nuomonė. Net ir dekoratyvinių, kišeninių veislių šunelių dresūra gali duoti apčiuopiamos naudos.

Siekiant išvengti problemų siūloma atidžiai rinktis dresūros programą. Nevertėtų rinktis pradedančiųjų specialistų, kurie dirba be profesionalų pagalbos. Žinoma, jei Jūsų tikslas socializuoti savo augintinį, svarbiausia yra buvimas kartu tarp žmonių ir kitų šunų, bendravimas su priežiūra, tačiau jei siekiate išauklėti šunį Jums vertėtų rinktis profesionalių dresuotojų – kinologų pagalbą. Taip būsite tikri, kad Jūsų šuo taps paklusnesnis, protingesnis, o ne atvirkščiai. Po netinkamų mokymų šuo gali tapti agresyvesnis, sunkiau valdomas, tačiau netinkamą dresūros mokytojo elgesį su Jūsų šunimi nesunku pastebėti iš karto – dažniausiai matosi pyktis, agresyvumas, kantrybės stoka. Visa tai tikrai nepadės auklėti šuns, daug vertingesnės yra bandymo suprasti, susišnekėti su šuniu pamokėlės, paskatinimai, o ne baudimai. Tiesa, perlenkti lazdos ir čia nereikia, tad svarbu atrasti harmoniją tarp griežto šeimininko ir geriausio draugo šuniui.

Tinkamai dresuojamas šuo taps puikiu Jūsų augintiniu, kuris nekels didesnių problemų, leis mėgautis šuniška kompanija. Viskas, ko reikia iš Jūsų – kantrybė ir laikas. Skirdami pakankamai laiko buvimui su savo šuniu, užsiėmimui su juo, turėtumėte nesunkiai perprasti jo norus, suprasti elgseną, pažintį charakterį, o tuomet „susikalbėti“ jau bus pakankamai lengva. Tuo atveju jei šunų dresavimas vyks ne tik tarp Jūsų ir Jūsų šuns, bet įsiterpiant profesionaliam dresuotojui, galinčiam užvesti Jus ant kelio, pagelbėti jei kas nepavyksta ar supažindinti su metodais, kurie padeda rezultatų pasiekti greičiau, viskas vyks kur kas paprasčiau, atims mažiau laiko ir bus malonesniu užsiėmimu.