Spausdinti
Kategorija: Mano pinigai

zmogus prie kompiuterioŠiandienianiame vartojimo bumą išgyvenančiame pasaulyje, jau tapo norma, kad dauguma žmonių norėdami įsigyti didesnį pirkinį imą vartojimo paskolą ar trokštamą daiktą perka lizingu. Neretai trumpalaikėms finansinėms problemoms spręsti yra imami greitieji kreditai internetu ar sms žinute. Todėl nieko keisto, kad vis didesnio populiarumo susilaukia paskolų ir kreditų palyginimo svetainės.

Vartotojai šiuos tinklalapius pamėgo dėl patogumo, kuomet galima palyginti keleto kreditorių pasiūlymus bei iš pateikiamo sąrašo išsirinkti priimtiniausią paskolos davėją. Nors nėra standarto kiek vidutiniškai yra pateikiama pasiūlymų, bet dažniausiai tokio pobūdžio svetainės siūlo rinktis iš 5 - 12 bendrovių, teikiamų greitųjų kreditų.

Nauda abipusė

laimingasGreitųjų kreditų palyginimo portalai yra vienas iš tų nedaugelio atvėjų, kai laimi abidvi sandorio pusės. Varotojas gali rinktis iš keletos pasiūlymų, o svetainės operatorius gauna atlygį iš kreditoriaus, už kiekvieną naujai išduotą greitą paskolą internetu. Žmonės ieškantys greito kredito dažnai renkasi šias svetaines, norėdami susižinoti, kur galima pasiskolinti sumokant mažiausiai palūkanų ar net gauti pirmą kreditą, visiškai nemokamai.

Žiūrint į statistinius duomenis darosi aišku, jog paprastai tautiečiai skolinasi nedidelias sumas (iki tūkstančio litų) ir sąlyginai trumpiems laikotarpiams. Dažniausiai greitieji kreditai internetu yra grąžiname per 30 dienų ar dar greičiau. Taip pat iš statistikos galima spręsti, kad šia paslauga paprastai naudojasi jaunesni asmenys. Vidutinis žmonių besikreipiančių dėl smulkiojo vartojomi kredito išdavimo amžius yra mažiau nei 24 metai. Tai iš dalis įtakota ir to fakto, jog jaunesni asmenys neretai neturi pastovių pajamų bei šių žmonių finansinio planavimo įgudžiai dar nėra ištobulinti.

Paskolos išdavimas yra griežtai reglamentuojamas

Dalis visuomėnes į smulkiuosius vartojimo kreditus žiūri gana skeptiškai, nes mano, kad taip yra naudojamasi "į kampą įspraustų" žmonių padėtimi, norint užsidirbti. Reali situacija yra kiek kitokia. Visas paskolas išduodančias įmones Lietuvoje prižiųri Lietuvos bankas, kuris nuolatos stebi rinką ir rūpinasi, kad vartotojai nebūtų apgauti. Visai neseniai LB nubaudė net tris bendroves, kurios pažeidė sąžiningo finansavimo principą. Vienai gerai žinomai bendrovei buvo skirta net 14 000 litų bauda.

Maksimali palūkanų norma taip pat yra griežtai reglamentuota teisės aktais. Todėl kiekvienas besikreipiantis dėl kredito gali būti tikras, kad nebus apgautas ir priverstas mokėti tiek, kiek kreditorius užsiprašys. Teisingumo dėliai verta paminėti, kad toks teisinis reguliavimas Lietuvoje įsigaliojo tik prieš porą metų. Iki tol pasitaikydavo tikrai neproporcingai didelių mokesčių už paskolas. Būtent pirmųjų kreditorių gopšumas iš dalies paaiškiną tą faktą, jog daliai visuomėnės buvo suformuota nuomonė, kad skolintis internetu yra labai brangu ir jokiais būdais neapsimoka.

Neretai greituosius vartojimo kreditus, neteisėtu budu bando gauti ir sukčiai. Pasitaiko, kad išgavus patiklių žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, piktavaliai jų vardu paimą greitą paskolą. Apie tai, jog jų vardu buvo pasinaudota tam, kad būtų išduotas kreditas, asmuo sužino tik po kelių mėnesių, kai gauna pirmuosius laiškus, dėl pradelstų mokėjimų. Todėl verta itin kritiškai vertinti bet kokius bandymus, kuomet tretieji asmenys bando išgauti Jūsų asmeninius duomenis.