Verslui norint sėkmingai konkuruoti tenka ieškoto inovatyvių būdų kaip pasiekti naujus klientus bei rasti potencialius verslo partnerius. Visiems juridiniams asmenims kurie ieško naujų verslo partnerių į pagalba ateina Lietuvos įmonių katologas. Patogiai sukategorizuotame įmonių kataloge nesunkiai galima atsirinkti įmones pagal jus dominančia sritį ar geografinę padetį.

 

Pirmasis panašus projektas Lietuvoje buvo įkurtas prieš beveik dešimtmetį, kuomet internete pradėjo veikti pirmasis virtualus įmonių katalogas. Iki tol įmonės galėdova tik talpinti skelbimus specialioje periodinėje spaudoje. Šie skelbimai kaip taisyklė buvo mokami, todėl pirmieji įmonių katalogai labiau primininė dideles reklamines brošiūras nei realius informatyvius leidinius.

 

Kaip atrodo šiuolaikinis įmonių katalogas?

 

Šiai dienai internete galima rasti specializuotų projektų kuriuose įmonės gali pasiskelbti apie save, talpinti skelbimus ar platinti specialius nuolaidų kuponus. Toks lankstumas leidžia interneto projektams pritraukti platesnią auditoriją o verslui pasiekti įvairesnį klientų ratą.

 

Vieni ateina ieškodami kontaktų verslui, anti ieško paslaugų o trati nori įsigyti prekių su nuolaida, todėl renkasi nuolaidų kuponus. Reiktu paminėti, kad daugumoje specializuotų interneto projektų visos šios paslaugos yra nemokamos. Paprastai taikomas verslo principas kuomet vartotojas (tiek įmonė tiek fizinis asmuo) nemoka nieko, o pelnas yra generuojamas pasiekus didelius lankytojų srautus iš reklamos pardavimų.

 

Šis principas iš esmės tenkina visus. Įmonės gali parduoti savo produkciją ar paslaugas, o galutinis vartotojas rasti jį dominančias paslaugas ir jas įsigyti su nuolaida. Paprastai nuolaidos siekia iki 60 procentų nuo paslaugų ar prekės vertės. Tai yra ganėtinai ženklus skirtumas, todėl neretai tokie nuolaidų kuponai yra perkami ir kaip dovana. Ypatingai šventiniu laikotarpiu.

 

Įmonių katalogas yra puiki vieta įmonei neturinčiai savo reprezentacinės internto svetainės pranešti apie save. Čia visi potencialūs ir esami klientai gali rasti rekvizitus, tokius kaip kontaktinį telefoną ar elektroninį paštą, o prireikus ir registracijos adresą.