Lengvatinės paskolos studentams, kaip ir kievienais metais, pritraukia daugybę norinčiųjų pasinaudoti šiuo finansavimo mechanizmu ir taip susimokėti už studijas bei pragyvenimą studijų metu. Prašymus dėl lengvatinių paskolų studentai gali teikti Lietuvos studentų sąjungai nuo rugpjūčio 20 d. iki rusėjo 28 dienos. Paskolos bus suteikiamos rudenio semestrui arba visiems metams, priklausomai nuo studento pasirinkimo.

Studentai skolintis linke ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Daugiausiai paskolų studijoms yra suteikiama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Svetainės laen duomenimis valstybės remiamos paskolos yra dažnas reiškinys ir Estijoje. Šioje Baltijos sesėje beveik ketvirtadalis visų studentų (arba jų tevų) pripažįsta, kad studijoms teko skolintis. Tuo tarpu pagal www.topsesxebi.com pateiktus duomenis matome, kad Gruzijoje dažniausiai aukštojo mokslo studijos yra apmokamos iš šeimos santaupų, Tai iš dalis paaiškinama tuo, jog šioje šalyje paskolos (ten vadinamos sesxebi) nėra labai populiarios. Tuo tarpu vakarų šalių gyventojai jau senai priprato gyventi į skolą. Žinants, kad pinigai nuolat nuvertėja, toks gyvenimo būdas labiau pasiteisina nei ilgi metai taupymo.

Šiais metais liko kur kas mažiau suvaržymų, kas gali pretenduoti gauti valstybės remiamas studijų paskolas. Tiesa, išliko ankstesnės "lubos" - maksimali paskolos suma negali viršyti 50 050 litų. Kreiptis dėl studijų paskolos gali tiek dienininių, tiek vakarinių bei neakivaizdinių skyrių studentai. liksmai

Dar viena naujiena yra ta, kad paskolą gavęs studentas gali papildomai užpildyti prašymą ir valstybė pirmojo rundens semestro metu bankui už jį mokės paskolos palūkanas. Galutinį sprendimą dėl valstybės ramiamų paskolų studentai sužinos šių metų spalio 17 dieną. Lėšos bus skirstomos per pasirinktus Lietuvoje veikiančius komerčinius bankus, tuo tarpu paskolų sutartys bus sudaromos su valstybiniu studijų fondu.

Tikimasi, kad šiais metai rudens semestrui valstybinis studijų fondas sudarys sutartis su daugiau kaip 10 000 studentų. Dar antra tiek sutarčių dėl legvatinių studijų paskolų planuojama sudaryti pavasario semestro metu.

Statistika rodo, kad studijų paskolos yra vienos geriausiai administruojamų. Didžioji dalis studentų grąžiną paskolą ne jei ištinka kokie nors sunkumai, jiems šioje vietoje padeda tėvai ar kiti giminės. Studijų paskolų rizika kai kuriais skaičiavimais yra netgi mažesnė nei būsto/hipotekos kreditų. Net ir atsižvelgiant į tą faktą, jog būsto kreditai yra suteikiama su užstatu (pačiu būstu), bet kaip mes jau turėjome galimybę įsitikinti, per krizę dažnai kainos krenta drąstiškai ir nepadengia susidariusių įsiskolinimų.