Spausdinti
Kategorija: Mano pinigai

Lietuvos bankas (LB) paskelbė pirmojo 2012 metų pusmečio, draudimo rinkos ataskaitą. Šioje ataskaitoje matyti, kad Lietuviai vis labiau pasitiki draudimo kompanijomis bei dažniau sudaro gyvybės draudimo, turto bei būsto draudimo sutartis. Tačiau nepaisant optimistišku prognoziu paiškėjo, kad sumos kuriomis yra draudžiamas turtas yra kiek mažesnės nei ankstesniais metais, tai lėmė bendrą draudimo rinkos susitraukimą.

Savo pranešime LB skelbia, jog 2012 metų 1-6 mėnesiai lietuvoje buvo sudarytos 2,52 mln draudimo sutarčių, kurių bendra vertė yra 855,3 mln. Lt.  Bendras rinkos susitraukimas, palyginti su praėjusiu metų pirmuoju ketvirčiu sudaro 1,2 %, tačiau naujų draudimo sutarčių padaugėjo 2,2%.

Panašu, kad neseniai išgyventos finansų krizės aidai labiausiai atsiliepė gyvybės draudimo rinkai, kuri susitraukė itin drąstiškai, net 11,2%, iki 254,6 milijonų litų. Tai yra bendrieji skaičiai nedetalizuojant kiek mažėjo įmokų į atskirus gyvybės draudimo segmentus, tokius kaip investicinis, kaupiamas ar studijų draudimas. Tačiau užsimenama, kad daugiausiai lėšų vistik susilaukia investicinis gyvybės draudimas, kurio rinkos dalis sudaro 68,2%, visų naujai sudaromų sutarčių. Kaupiamasis bei investicinis gyvybės draudimas rinkai generuoja didžiausias pajamas. Paprastai mėnesinės, periodinės įmokos yra didesnės nei vienas šimtas litų, todėl šiai draudimo rūšiai yra steigiamos ir specializuotos draudimo bendrovės. 

Paprastai specializuotos gyvybės draudimo kompanijos siūlo ne tik draudimo, bet ir antros bei trečios pakopos pensijų fondus. Kliantams tai yra patogu, dėl lengvesnio administravimo ir paprastesnio savo finansinės ateities planavimo. Šiai dienai LB dar nėra pateikias ofiacialių duomenų, kiek Lietuvos piliečių yra pasirinke antros ir trečios pakopos pensiją kaupti gyvybės draudimo bendrovėse.

Kitų segmentų skaičiai yra kiek optimistiškesni ir rodo, jog automobilių draudimo rinka ūgtelėjo net 3,8%, palyginti su dviem praėjusių metų ketvirčiais. Itin ženkliai didėjo kasko draudimo rinka kuri ūgtelėjo net 14,6%.

Apsidrausti reikėtų visiems tiems, kas yra linke iškaidyti riziką ir stengiasi visada galvoti apie rytojų. Šiuo metu draudimo kompanijos savo klientams gali pasiūlyti itin plačia draudimo produktų aibę. Popualiriausi yra tie, kuriuos pirkti kiekvienas iš mūsų yra įpareigotas įstatymo. Tai Privalomas civilinės atsakomybės draudimas, bei gyvybės draudimas. Pastarasis yra privalomas norint gauti paskolą būstui įsigyti. Tokiu būdu bankai siekia užtikrinti prisiimtų įsipareigijimų įvygdymą, net mirus vienai iš sandorio šalių. Sudarius gyvybės draudimo sutartį neretai būtent kreditorius yra nurodomas kaip naudos gavėjas, draudimio įvikio atveju.