Naujas automobilis

Planuodami atnaujinti savo automobilį dažniausiai ieškote naujesnio, techniškai tvarkingo ar ekonomiškesnio. Deja, ne visuomet pavyksta rasti tai, ko norite už Jums priimtiną kainą. Padėti gali automobilio paskola, dar kitaip vadinama automobilio lizingu.

Paskolos automobilio įsigijimui siūlomos keliais skirtingais būdais. Vienas dažniausiai sutinkamų yra finansinis lizingas, kurio metu pirkėjas per nustatytą laiką sumoka automobilio įsigijimo kainą, palūkanas ir kitus nustatytus mokesčius, o tuomet tampa pilnateisiu automobilio savininku. Tokia automobilio finansavimo forma labiausiai tinka privatiems asmenims ar įmonėms, kurios automobiliu planuoja naudotis ilgiau nei paskolos sutarties terminas. Dažniausiai reikalingas nelabai didelis pradinis įnašas, o paskolos įmokos būna vienodo dydžio arba kintamos, priklausomai nuo pasirinktos formos.

Galima rinktis automobiliams įsigyti skirtą paskolą su daline likutine verte. Tokiu atveju paskolos įmokos bus mažesnės, tačiau dalis automobilio vertės (nuo kelių iki kelių dešimčių procentų) bus perkeliama paskutinei įmokai, pavyzdžiui, jei perkamo automobilio vertė yra 100 tūkstančių litų, Jūs sumokate 15 tūkstančių litų dydžio pradinį įnašą, 36 mėnesius mokate nustatytas paskolos įmokas, o pasibaigus šiam terminui turite sumokėti dar 30 tūkstančių litų likutinės vertės. Toks metodas tinka įmonėms, kurioms ypač svarbu, kad jų automobilių parkas būtų nepriekaištingos būklės, naujas. Taip pat fiziniams asmenims, kurie kas keletą metų yra linkę keisti savo transporto priemonę.

Perkant ne visiškai naują, o šiek tiek naudotą automobilį, kurio vertė nėra ypatingai didelė, siūloma ne specializuota automobilio kreditą, o vartojimo paskola. Įprastai vartojimo kreditai gali siekti iki 20-30 tūkstančių litų, priklausomai nuo pasirinkto finansavimo šaltinio bei Jūsų pajamų. Didžiausias trūkumas, kurį įvardija automobilių pirkėjai pasirinkę tokį finansavimo modelį – didesnės palūkanos.

Renkantis sau tinkamiausią finansavimo modelį reikėtų įžvelgti kiekvienos paskolos teigiamas ir neigiamas detales, įvertinti, kuria forma pirkdami savo automobilį permokėsite mažiausiai, o kuria naujuoju pirkiniu galėsite džiaugtis greičiausiai. Be to, priklausomai nuo paskolos gali būti taikomi tam tikri reikalavimai Jūsų perkamam automobiliui, pavyzdžiui: automobilis turi būti perkamas naujas iš įgalioto atstovo, būtina tam tikra draudimo rūšys (įprastai KASKO), galbūt yra ribojimai automobilio tipui ar amžiui (jei perkamas ne naujas automobilis) ir kiti.

Įsigijus naują ar naudotą automobilį pasinaudojant paskolos galimybe vertėtų papildomai jį apsaugoti, kad netektų nelaimės atveju patirti pernelyg didelių nuostolių. Automobilį pravartu apdrausti pilnu KASKO draudimu, apsaugančiu ne tik nuo eismo įvykių, bet ir nuo vandalizmo atvejų ar vagysčių, reikėtų nepagailėti pinigų kokybiškos, šiuolaikinės apsaugos sistemos įrengimui, o automobilį laikyti saugioje vietoje, pavyzdžiui, saugojimo aikštelėje, kurioje įrengtos stebėjimo kameros ar budi fizinė apsauga. Taip galėsite ramiau miegoti ir būti tikri, kad Jūs padarėte viską, kad automobilis būtų saugus.