Spausdinti
Kategorija: Namai

 

Sofa lovaKiekvieni namai turi savo aurą. Specifinę namų atmosferą geriausiai sukurti padeda, kokybiški baldai. Šiuo metu Lietuvoje yra nemažai gamintojų kurie siūlo savo baldus. Kaip taisyklė mažesni baldų gamintojai daugiau orentuojasi į virtuvės, svetainės ar miegamojo baldus. Tuo tarpu didieji gamintojai baldus gamina pagal užsakymą, itin dideliais kiekiais.

Didžiausia Lietuvos baldų gamybos grupė, yra SBA. Šis koncernas valdo net keletą didžiulių gamyklų visoje Lietuvoje. Absoliuti dauguma čia pagaminamų baldų iškeliauja į užsienio rinka. SBA baldus gamina, pagal skandinavų milžinės IKEA užsakymus. Todėl neverta nustebti, kai Vokietyjoje ar Norvegijoje gyvenantys emigrantai įsigyją baldus, kurie pasirodo yra pagaminti Lietuvoje.

Namuose galima rasti ir kitų svarbių elementų. Yra žmonių kurie savo namų išskirtinumą mėgsta pabrėžti vienetinių modelių kalvystės dirbiniais. Pagal užsakyma padaryti kalvystės darbai yra ne pigus malonumas. Tačiau guodžia tas faktas, jog vientinis užsakymas garantuoja unikalumą, o ir tarnauja kalvystės darbai nepalyginamai ilgiau nei analogiški, masinės gamybos reikmenys.

Kokybiškai įsirengus namus, svarbu pasirūpinti tinkama turto apsauga. Rekomenduojama įsirengti apsaugos signalizaciją. Nereikėtų apsiriboti tik garsine singnalizacija, verčiau reiktų rinktis su privačios saugos tarnybos pultu susieta apsaugą. Nors ji ir kainuoja daugiau, bet tai padeda ženkliai sumažinti vagysčių riziką. Nederėtų pamiršti ir draudimo. Apsidrausti galima su draudimo brokerio pagalba. Taip ne tik sutaupysite, bet ir galėsite rinksti iš keleto bendrovių draudimo pasiųlymų. Nertai būna, kad draudimas skiriasi ne tik pagal kainą, bet ir pagal paslaugų paketą. Visas draudimo paslaugas, šiuo metu galima rasti virtualioje erdvėje, tai padeda sutaupyti laiko.

Grįžtat prie baldų, reikėtų paminėti, kad dažniausiai šie yra skirstomi į kelias grupes, priklausomai nuo vietos, kurioje bus naudojami.

Nuo ko priklauso baldų kaina?

Didžiąją dalį baldų savikainos sudaro gaminio medžiagos. Neretai pigųs baldai nors ir atrodo iš pirmo žvilgsnio gan kokybiškai, bet jau surinkimo metu paaiškėja, kad ne viskas yra taip kaip gali pasirodyti. Dažniausiai stengiamasi sutaupyti ant medienos medžiagų. Pigiuose balduose yra naudojama plonesnė medžio drožlių plokštė (MDP). Tai suteikia mažiau stabilumo. Bandant surinkti tokį gaminį yra susiduriama su abibe problemų. Varštai prastai laiko spintų dureles, deformuojasi komodos, o norint prisukti ilgesnį medvaržtį - šis pereina kiauriai gaminį.

Del aukščiau išvardintų priežasčių yra rekomenduojama verčiau netaupyti perkant baldus. Pasidomėkite internetu apie gamintoją, taip pat pasiteiraukite iš kokių medžiagų yra gaminami baldai. Verta paklausti ar yra suteikiama garantija, atskiriems baldų komponentams.