Jei įsirenginėdami šildymo sistemą nusprendėte pasirinkti krosneles vertėtų šiek tiek plačiau pasidomėti apie jas ir savo technines sąlygas, tarp kurių vienu svarbiausiu laikomas planuojamos apšildyti patalpos plotas. Kartais naudingiau skaičiuoti ne patalpos plotą kvadratiniais, bet visą tūrį kubiniais metrais, kadangi esant aukštoms luboms apšildyti tą patį plotą reikės galingesnės krosnelės.

krosnelė

Nedideliems namams ar kitokio tipo pastatams (iki ~120 kvadratinių metrų) yra galimybė rinktis dviejų tipų krosneles – tradicinio tipo vandeninio šildymo krosneles arba orinio šildymo krosneles. Renkantis vandeninio šildymo krosnelę reiktų iš anksto nuspręsti, ar atskirai statysite įrenginį vandens pašiltinimui ar dušui karštą vandenį ruoš ta pati krosnelė kaip ir viso namo šildymui. Verta paminėti, jog šildydami karštą vandenį dušui turėtumėte įsigyti galingesnę krosnelę, tačiau ir jos vargu ar užteks labai didelėms šeimoms, kurių kelį nariai vienu metu naudosis karštu vandeniu, todėl jei gyvenate ne dviese – įvertinkite tai ir pagalvokite apie papildomus įrenginius karšto vandens paruošimui.

Orinio šildymo krosnelės

Renkantis orinio šildymo krosneles galite rinktis iš tiesioginio patalpos šildymo arba kombinuoto šildymo krosnelių. Dėl tiesioginio šildymo klausimų dažniausiai nekyla, tačiau kombinuotas šildymas gali skambėti painiai. Kombinuoto šildymo krosnelės leidžia keisti šilto oro srautą tarp patalpų, į kurias veda specialūs ortakiai. Šios krosnelės įrengimas atsieina brangiau, tačiau visame name galima paskirstyti šilumą tolygiai, tad kambaryje, kuriame yra krosnelė nebus per karšta, o tolimesniuose per šalta.

Jei gyvenate didesniame nei 120 kvadratinių metrų name orinio šildymo sistema netinka ir teks rinktis vandeninio šildymo krosneles. Pastarosios gali būti iki 2 kartų galingesnės nei orinio šildymo krosnelės. Žvelgiant į plotą, šimtui kvadratinių metrų reikia maždaug 10 kW galingumo krosnelės (100 W vienam kvadratui), tačiau rekomenduojama įsigyti šiek tiek galingesnę krosnelę, kad netektų šalti žvarbiais lietuviškos žiemos vakarais.

Krosnelė yra perkama ilgam laikui, tad nesivaikykite akcijų ir išpardavimų. Išsirinkite Jums patinkanti dizainą, tipą, gerai numatykite krosnelės vietą, kadangi tai ne fotelis ar sofa, kuriuos galima bet kada pastumti. Taip pat, atkreipkite dėmesį ar krosnelei taikoma garantiją, ar ji yra sertifikuota pagal Europos Sąjungoje galiojančius sertifikatus, kadangi pasistatę nesertifikuotą krosnelę galite turėti problemų tiek su viso namo atitikimu reikalavimams, tiek su krosnelės valymu ir priežiūra.

Krosnelės nėra sunkiai valomos. Šiuolaikinės krosnelės kuriamos taip, kad maksimaliai sumažintų žmogaus įsikišimą, tad modernesnės krosnelės turi tiek savaiminio įsikūrimo, tiek automatinio valymo funkciją, tačiau net ir įsigijus pačią moderniausią krosnelę reikia bent retkarčiais ją patikrinti. Taip išvengsite netikėtos nelaimės.

Patariama krosnelę įsigyti iš sertifikuoto, žinomo pardavėjo, kuris gali pasiūlyti ne tik pačią krosnelę, bet ir priedų bei atsarginiui dalių jai ir kitoms krosnelėms. Nepirkite pirmos pasitaikiusios krosnelės, peržiūrėkite jų kiek įmanoma daugiau ir išsirinkite labiausiai Jūsų poreikius atitinkančią krosnelę.