Vaikiški baldaiTurbūt nė vienas nesuklysime sakydami, kad vaikiškos lovytės yra pats pirmas ir, be abejonės, svarbiausias ką tik gimusio mažylio baldas. Čia pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vaikutis praleidžia daugiausia laiko miegodamas, kiek vėliau – gulėdamas ir klausydamasis pasakų. Dažnai tėveliams kyla klausimas, kokią lovytę išrinkti mažyliui, kad jis joje jaustųsi saugiai, patogiai, ir kiekvieną rytą pabustų žvalus bei puikiai išsimiegojęs. Kadangi vaikų baldai rinkoje sudaro didžiulę dalį, išsirinkti iš tiesų sunku. Juolab, kad vaikiškos lovytės Vilniuje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose parduodamos dešimtyse parduotuvių.

Vaikiškų prekių ir vaikų baldų gamintojai sutartinai teigia, kad rinkdami mažyliui lovytę, tėvai turi vadovautis ne kaina, ar lovytės modeliu, o baldo saugumu ir patogumu. Juk nuo to priklauso, ar vaikas lovytėje jausis patogiai, ar miegos ramiai, ar tėveliai, palikę lovelėje miegantį ar žaidžiantį vaikutį, galės būti ramūs dėl jo saugumo.

Šiandien vaikiškų prekių ir baldų parduotuvėse rasite ne tik standartinių visiškai paprastų kelių modelių ir spalvų lovyčių, bet ir daugiau įvairių papildomų funkcijų atliekančių baldų ar supamųjų lopšių. Gamintojai netgi siūlo lovyčių kartu su pritvirtinamomis lingėmis, stalčiais, įvairiems mažylio daiktams sudėti, ratukais ir pan. Tėveliams tereikia nuspręsti, kokie yra jų pačių ir vaiko poreikiai, taip pat atsižvelgti ir į erdvę, kurioje bus statoma lovelė.

Ypač populiarios yra vaikiškos lovytės su ratukais, esančios labai patogios norint jas perstumti į kitą vietą ar pakeisti gulėjimo kryptį. Be to, turint tokią lovele, nereikia keltis naktį – tereikia ją tiesiog prisistumti prie savo lovos. Jei manote, kad ratukai yra nesaugu, juos galima nuimti. Tai ypač aktualu tampa tada, kai kūdikis lovytėje ima bandyti stotis ir jam reikia išlaikyti pusiausvyrą.

Bene svarbiausias kriterijus renkantis vaikišką lovytę yra jos saugumas. Perkant lovyte, pasižiūrėkite, ar ji neturi aštrių, kad ir dailiai atrodančių ir baldą puošiančių kampų, aštrių briaunų arba greitai lūžtančių detalių. Saugumui labai svarbios yra ir medžiagos, iš kurių lovelė pagaminta. Rekomenduojama, kad ji būtų medinė, o jeigu perkate lovelę, pagamintą iš plokščių, atkreipkite dėmesį į tai, kad jos nebūtų popierinės. Dažnai medinės vaikiškos lovelės būna padengtos dažais. Atsiminkite, kad jas dažyti galima tik tam tikrais specialiais vaikų sveikatai nekenkiančiais dažais, kadangi mažyli iki trejų linkę viską graužti, kramyti ir kitaip ragauti. Kiekvienas vaikiškų lovelių gamintojas privalo jums parodyti specialius baldo saugumą patvirtinančius dokumentus.

Galvodami apie lovytės saugumą atkreipkite dėmesį į tai, ar ji nekliba, ar visi varžtai tvirtai suveržti, ar nėra didelių tarpų tarp strypų ir panašiai. Baldo dugnas turi būti tvirtas, patikimai pritvirtintas ir prie kojūgalio, ir prie galvūgalio. Šoninių turėklų aukštis yra mažiausiai 65 cm, o nuleisti šoniniai turėklai turėtų būti nors 20 cm aukščiau už pagrindą. Nepamirškite, kad lovelėje be apsaugų miegodamas ar žaisdamas mažylis gali užsigauti, todėl pasirūpinkite jomis

Lovelė mažyliui bus patogi, jei atitiks jo ūgį – gulinčiam vaikui turi likti ne mažiau nei 30 cm laisvos vietos, todėl 1 m ūgio vaiko lovytė turi būti nuo 1,3–1,5 m ilgio. Paprastai lovelę vaikui reikia keisti kas 2–3 metus.