Kiekvienas svajojame apie švarius, tvarkingus namus. Ne vienam pagrindiniai įrenginiai, norint palaikyti nepriekaištingą švarą, yra dulkių siurbliai. Jį perkant kyla klausimas, kokį rinktis: paprastą ar ir plaunantį, turintį keičiamus šiukšlių surinkimo maišus ar jų visai neturinčius. Šiuo metu visose elektros prekių parduotuvėse dulkių siurblių pasirinkimas yra didžiulis. Bet kaip nusipirkti gerą dulkių siurblį, kuris tikrai atitiktų visus poreikius. Svarbu prisiminti, kad galingi dulkių siurbliai, kurie kokybiškai atnaujins jūsų kilimus ir minkštus baldus, niekada nebus nedideli ir kompaktiški. Jeigu jūsų butas yra ne vieno kambario, tai jums reikės gana galingo siurblio.

Jeigu nusprendėte pirkti ne paprastą dulkių siurblį, o plaunamąjį reikia taip pat apgalvoti daug dalykų. Ši technika puikiai plauna tiek grindis, tiek ir kilimus bei minkštus baldus. Žinoma jis gali veikti ne tik plaunamu, bet ir sausu režimu. Vis dėlto nepaisant šio dulkių siurblio privalumų jums reikėtų gerai pagalvoti, ar turėsite kantrybės kiekvieną kartą su juo gana ilgai užsiimti, kol paruošite, ir po to, kol sutvarkysite.

Plaunamo dulkių siurblio paruošimas siurbimui ir jo sutvarkymas po valymo reikalauja tikrai daug pastangų bei laiko. Jeigu taupote kiekvieną savo minutę, prieš pirkdami tokį siurblį gerai pagalvokite. Be to, plaunamieji dulkių siurbliai dažniausiai būna mažesnio galingumo negu tik siurbiantys. Nuo įrenginio galingumo priklauso tai, kiek drėgmės liks ant kilimo ar baldų. Todėl jeigu jau nutarėte įsigyti plaunamąjį dulkių siurblį, rinkitės tokį, kuris kilimus valo sausa puta. Vandeniu plaunantį siurblį rekomenduojama naudoti ne dažniau nei vieną kartą per pusę metų. Plaunamieji dulkių siurbliai ypatingai tinka valyti keramines plyteles, linoleumą bei medines grindis, tačiau netinka parketui.

Jei tik turite galimybių, rekomenduojama įsigyti du dulkių siurblius. Vienu, įprastu, galėsite kad ir kiekvieną dieną siurbti kilimus bei baldus, o kitu, plaunamuoju, gerokai rečiau imtis generalinio namų tvarkymo.

Kalbant apie filtrus, esančius dulkių siurbliuose, geriausia rinktis tokius, kurie turi HEPA filtrą. Jie išvalo daugiau nei 99 proc. pro juos praeinančio oro ir jūs vėl galėsite įkvėpti gaivų šviežią gūsį. Vis dėlto net ir šie filtrai nėra panacėja sergantiems alergijomis ar įvairiomis kvėpavimo takų ligomis. Juk bet kokio tipo veikiantis dulkių siurblys patalpoje sukuria įvairius oro sūkurius, kurie dulkes, žiedadulkes ir kitus nešvarumus pakelia į orą.

Reikėtų pagalvoti ir apie įsiurbimo galingumą (aeroWt), kadangi būtent šis parametras nulemia į siurblį įtraukiamo oro greitį bei jo kiekį. Kuo šis parametras didesnis, tuo švariau bei greičiau galėsite išvalyti kilimus ar baldus. Apmaudu, tačiau būtent šį, bene svarbiausią dulkių siurblio parametrą, gamintojai yra linkę nutylėti. Todėl būtinai apie įsiurbimo galingumą klauskite pardavėjų. Atminkite: 250 aeroWt užteks norint išsiurbti 2–3 kambarių butą, 300 aeroWt – jeigu namuose gana daug kilimų bei minkštų baldų, o 350 aeroWt galingumo ir stipresnį siurblį rinkitės tada, jeigu namuose daug vaikų ar naminių gyvūnų.