Kaip knygas mėgstantis žmogus jaučiu pareigą pasidalinti savo pasvarstymais apie jas – visokias. Daugiausia, žinoma, kalbu ir rašau apie paprastas, „senamadiškas“ – popierines knygas. Tačiau jau bandžiau aptarti ir elektronines knygas. Dabar atėjo eilė dar vienai knygų rūšiai – audio knygoms. Internete galima rasti net knygų mylėtojų diskusijas apie šias naujoves. Jeigu elektroninės knygų skaityklės išsikovojo savo pripažinimą dėl patogumo, mažo svorio ir praktiškumo, tai audio knygos tokio palaikymo bent jau tarp lietuvių nesulaukė.

Audio knygą išbandžiau jau senokai, kai tik jos ėmė rodytis virtualioje erdvėje. Vis dėlto tuomet mane ji nuvylė. Na, ne pati knyga, tačiau diktorius. Nors kūrinį (pamenu, tai buvo vienas mano mėgstamiausių romanų) skaitė profesionalus aktorius, kuris balsą valdė meistriškai, man buvo nelabai malonu klausytis – balsas nukreipdavo dėmesį nuo skaitomo teksto, jį užgožė. Tad pirma audio knyga man didelio įspūdžio nepaliko. Tas pats buvo ir vėliau, kai klausiau kitokius kūrinius, tad dabar, kad ir kaip gundyčiausi parsisiųsti ir į grotuvą ar telefoną įsikelti audio knygą, atsisakau šios minties.

Tačiau turiu nemažai pažįstamų, kuriems tokios knygos – išsigelbėjimas. Jie nemėgsta skaityti, todėl klausytis įrašo jiems daug patogiau ir priimtiniau. Tad kokie audio knygų pranašumai? Pirmasis – patogumas. Galima klausytis bet kur: bėgiojant, vedžiojant šunį, sportuojant, važiuojant autobusu, plaunant indus, šluostant dulkes ar net gulint vonioje. Tačiau tai kai kuriais atvejais gali būti ir pavojinga – klausantis įtraukiančio teksto, ypač garsiai, galima neišgirsti eismo gatvėje (negalioja, jei vaikštinėjate ar bėgiojate ne miesto gatvėmis), klausomas tekstas gali nukreipti jūsų dėmesį taip, jog pamiršite, ką ką tik ruošėtės nuveikti ir panašiai.

Dar vienas aspektas, kurį būtina aptarti – kompaktiškumas. Tai ne tik elektroninės knygos privalumas. Kaip jau minėjau, audio knygas galima įsikelti į turimą grotuvą ar telefoną, palaikantį MP3 formatą. Tačiau, kaip ir elektroninei knygai, taip ir grotuvą ar telefoną reikia nuolat įkrauti. Iš asmeninės patirties prisimenu – ilgesnis klausymasis baterijas „sodindavo“ itin greitai, tad tai buvo dar viena priežastis, kodėl nebenorėjau šių knygų – popierinių skaitymui dieną elektros nereikia. Naujas sesxebi palyginimas Gruzijoje - isesxe.com portalas.

Koks dar vienas audio knygų pranašumas? Tai panaikinta būtinybė skaityti. Pasak vieno mano pažįstamo, klausantis įrašų nenuvargsta akys, o rankos neužimtos. Bet čia jau grįžtame atgal prie patogumo. Beje, apie nuovargį. Kad ir kaip man patiktų skaityti, anksčiau ar vėliau akys vis tiek nuvargsta – ties puslapiu, kurį skaičiau, įdedu skirtuką, o vėliau vėl galiu tęsti skaitymą nuo ten, kur baigiau praėjusį sykį. O kaip su audio knygomis? Jos dažniausiai suskirstytos į skyrius, tačiau jie yra ištisi, nebūna suskaidyti, tad arba tenka išklausyti viską (rizikuojant per daug įsiklausyti į mažiau reikšmingas vietas ir praleisti svarbiausius momentus), arba sustabdyti viduryje skyriaus, o kitą kartą bandyti „prasukti“ iki tos vietos, kurioje sustabdei.

Taip, tai keli audio knygų trūkumai, tačiau vis dėlto tai yra nepakeičiamas dalykas, jei reikia keliauti, ypač – tolimesnį kelią. Tuomet tikrai nėra nieko patogiau ar praktiškiau už audio knygą telefone, kurį jūs bet kokiu atveju vežatės su savimi. Tereikia ausinių. Tad nors visada stengiuosi verčiau rinktis klasikinę popierinę knygą, kelionėse visai smagu jų ir pasiklausyti. Žinoma, reikia atsirinkti diktorius – svarbu, kad balso tembras jums skambėtų maloniai ir nenukreiptų dėmesio nuo teksto, neerzintų bei nemigdytų. O! Apie miegą – audio knygos – puikus būdas ir migdyti (arba migdytis)!

Leidžiantis į kelionę su vaiku, ypač pirmą kartą, sunku numatyti, ko jam reikės, kaip keliauti, kyla daugybė kitų klausimų, bet išsigąsti nevertėtų, kadangi kelionės su vaikais nėra tokios sudėtingos kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Visų pirma, labai daug kas priklauso nuo pasirinkto keliavimo būdo. Kelionei renkantis lėktuvų bilietus reiktų atkreipti dėmesį į kartu keliaujančiam vaikui taikomus registruoto ir rankinio bagažo normatyvus. Kūdikiams iki 2 metų dažniausiai nėra priskiriama registruoto bagažo, o norint turėti galimybę vaiką įsodinti į specialią ar automobilinę kėdutę greičiausiai teks primokėti už papildomą vietą lėktuve. Jei to nereikia – kūdikiams taikomos itin didelės, iki 90 procentų, nuolaidos.

Vyresniems vaikams (2 – 11 metų) gali būti leidžiamas toks pat ar panašus registruoto bagažo svoris, taip pat, reikėtų pasidomėti, kokios sąlygos vaikiško vežimėlio gabenimui, kuris kelionės metu neretai praverčia.

Vyresni nei 12 metų vaikai jau laikomi suaugusiaisiais, tad jiems taikomos visiškai tokios pačios bagažo normos, taip pat, tenka mokėti ir pilną kelionės kainą, bet kartais pasitaiko specialių nuolaidų ir 12 – 18 metų vaikams turint moksleivio pažymėjimą. Jeigu vykstama ne per Lietuvos bendrovės pravartų būtų turėti tarptautini moksleivio pažymėjimą, kuris suteikia daugybę nuolaidų visos kelionės metu:

 

  • muziejams,
  • apgyvendinimui,
  • transportui,
  • maitinimui,
  • pramogoms ir pan.

Keliaujant autobusu sąlygos labai panašios kaip ir lėktuvų, konkrečiai reiktų klausti vežėjo atstovų, kurie mielai pagelbės.

Vykti į keliones traukiniu su vaikais turbūt vienas patogiausių būdų, kadangi traukiniuose įprastai yra daugiau erdvės. Vaikų kelionės traukiniu paprastai būna pigesnės nei suaugusiųjų, o sąlygos bagažui daugiau mažiau vienodos.

Išsirinkus transporto priemonę, įsigijus bilietus ir žinant visą svarbią informaciją reikėtų pasirūpinti kelionės bagažu. Keliaujant tiek su kūdikiais, tiek su šiek tiek vyresniais vaikais rankiniame bagaže reikėtų turėti drėgnų servetėlių bei natūralaus vandens, ypač karštą vasaros dieną. Atsižvelgiant į vaiko amžių ir kitus Jums žinomus dalykus, praverstų turėti vaistų nuo supimo, sauskelnių ir panašiai. Kelionės metu mažiesiems turistams dažnai pasidaro nuobodu, tad gerai būtų turėti kuo juos užimti, pavyzdžiui, paimti vaiko mėgstamą žaislą.

Kelionės ir skrydžiai lėktuvu su mažais vaikais - ką verta žinoti?

Turint omenyje tai, kad vaikai susitepa gerokai dažniau nei suaugusieji, ypač kelionėje dairydamiesi nepažįstamose vietose, vertėtų pasirūpinti keliais atsarginiais rūbų komplektais, tačiau apie vaiko elgesį daugiau žino patys tėvai, tad ši taisyklė galioja ne visiems.

Prieš pat kelionę nereikėtų vaiko sočiai primaitinti, kadangi nepratusius keliauti gali pradėti pykinti, verčiau sočiais pietumis vaiką pavaišinti jau atvykus. Ypatingai reikėtų vengti riebaus ir ypač saldaus maisto.

Keliauti su vaiku reikėtų nuo pat mažens, kad jis įprastų prie kintančių oro sąlygų, keliavimo, tačiau prieš keliaudami su naujagimiais pasitarkite su gydytojų, gali būti, jog kelionės vaikui pirmomis dienomis dar negalimos ir gali atnešti ne malonumą ir naudą, o žalą.

Artėja vaiko gimtadienis? Vėl imate sukti galvas, kaip šią dieną paversti pačia ypatingiausia šiemet. Su kiekvienais metais kažką neįtikėtino sugalvoti darosi vis sunkiau. O ši diena – įsimintiniausia vaiko šventė, kuria jis nori džiaugtis ir didžiuotis prieš savo draugus. Šiemet pamirškite greito maisto užkandines ir multfilmų žiūrėjimus ir sukurkite vaikui pačią šauniausią šventę – gimtadienį policijos akademijoje.

Tai puiki pramoga vaikų šventėms - vaikai įtraukiami į mini vaidinimą, kurio metu gali pasijusti tikrais policijos pareigūnais. Renginio organizatoriai yra paruošę Jums šaunią programą, kurios metu vaikai bus supažindinti su policijos akademijos jaunaisiais kursantais, policijos ginkluote ir jos naudojimu, pamokomi šaudyti iš kelių rūšių policijos ginklų.

Kad Jūsų vaiko gimtadienis būtų nepamirštamas – renginio metu vaikams tenka rimta užduotis – išsiaiškinti nusikaltimą. Visi pasiskirsto vaidmenimis ir vyksta pats tikriausias policijos tyrimas. Jo metu reikia atpažinti nusikaltėlį ir sukurti jo foto robotą. Vėliau vyksta įtariamojo paieška ir tardymas, kurį gali iškęsti tik patys stipriausi. Pareigūnai taip pat turi ištirti nusikaltimo vietą ir surasti ten įkalčių, kurie įrodytų įtariamojo kaltę teisme.

Visoje šioje veikloje vaikų laukia daugybė žaidimų ir estafečių, kurių metu jie mokosi dirbti komandoje ir bendradarbiauti. Vaikai ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir įgauna naujų patyrimų. Jei tėveliai pageidauja – jie taip pat gali dalyvauti visoje programoje ir prisidėti prie nusikaltimo tyrimo.

Jaunieji policijos akademijos kursantai ne tik linksmins vaikus, bet ir praves jiems pamokėles apie gerą elgesį ir paaiškins, kaip kovoti su patyčiomis mokykloje. Vaikai taip pat bus supažindinti su vaikiška savigyna nuo užpuolikų. O visą šventę vainikuos jaunųjų policijos pareigūnų priesaika.

Visa programa trunka apie dvi valandas, kurių metu vaiko gimtadienis tampa pačia šauniausia ir įsimintiniausia švente mažiesiems. Galite pasirinkti programos vietą: patalpose ar atviroje lauko erdvėje bet kokiame Lietuvos mieste. Kad tėveliams nereikėtų nuobodžiauti, jie taip pat maloniai kviečiami prisidėti prie programos. Sudalyvavę įsimintinoje vaiko šventėje, norėtumėte tokią surengti ir sau? Organizuojami ne tik vaikų gimtadieniai, bet ir bernvakariai ar mergvakariai. Nedvejokite, įspūdžiai yra geriausia dovana, kokią galima padovanoti brangiam žmogui.

Prieš kelerius metus išpopuliarėję pigūs skrydžiai „ant bangos“ dar ir šiandien. Žinoma, tikriausiai nebėra taip, kad žmonės naktimis sėdėtų prie kompiuterio ir lauktų patraukliausių skrydžių pasiūlymų, tačiau visgi pigūs bilietai vilioja net ir pačius didžiausius skeptikus.

O viskas prasidėjo prieš keletą metų, kai kelios skrydžių bendrovės sumanė atpiginti savo paslaugas ir vietoj brangių skrydžių pasiūlyti pigesnius. Gaunama abipusė nauda: bendrovių lėktuvai skrenda pilni, išperkamos visos laisvos vietos, o žmonės gauna galimybę skristi kur kas pigiau. Pasirinkus pigius skrydžius, dažnai išvengiama brangių oro uosto, bagažo ir panašių mokesčių, kurie ir sudaro didesniąją dalį skrydžio kainos.

Šiandien populiariausios skrydžių kryptys – Londonas, Dublinas, Stanavgeris, Oslas, Stokholmas, Berlynas ir panašiai. Pirmuosiuose išvardintuose miestuose gyvena daugybė lietuvių emigrantų, šiuose miestuose jie ir dirba, tad natūralu, kad ir dažnai skraido lėktuvais. Emigrantams finansine prasme visiškai paprastai „įkandami“ pigūs lėktuvų bilietai, kurių kaina net du ar tris kartus mažesnė nei įprasta. Kitas aspektas – jaunimas, ypač studentai pastaruoju metu pamėgo trumpas savaitgalio išvykas.

Pigūs skrydžiai jiems suteikia galimybę apkeliauti didesniąją Europos žemyno dalį neišleidžiant daug pinigų. Vos už kelis šimtus litų šiandien įmanoma nusipirkti net du lėktuvų bilietus, įskaitant bisus oro uosto mokesčius. Pigūs skrydžiai organizuojami ir į populiariausius ekskursinius miestus – Paryžių, Romą, Milaną, Madridą, Dubliną, Helsinkį ir taip toliau.

Subkategorijos