Fejerverkai – puikus atributas, šventei suteikiantis daugiau iškilmingumo, išskirtinumo, grožio bei prabangos. Jei nežinote, kokių priemonių imtis, kad jūsų šventė būtų dar įspūdingesnė, atminkite, kad fejerverkai – puikus pasirinkimas. Ir nors tradicija šventinius vakarėlius paįvairinti saliutais mūsų krašte atsirado palyginti neseniai, dera žinoti, kad fejerverkai atsirado prieš daugelį šimtmečių. Dauguma žmonių stebėdami įvairiaspalvius fejerverkus viena ar kita proga net nesusimąsto jų istorija. Verta ja pasidomėti, kadangi fejerverkų istorija išties ilga ir spalvinga. Bet apie viską nuo pradžių.

laimingasFejerverkų tėvyne yra laikoma Kinija. Šioje šalyje fejerverkai atsirado šiek tiek daugiau nei prieš 2 000 metų. Įdomu tai, jog tuo metu fejerverkai buvo vadinami dangaus gėlėmis. Kai kurie žmonės dar ir šiandien vartoja šį pavadinimą fejerverkams apibūdinti. Kalbant apie pirmuosius fejerverkus, reikia paminėti, jog vos tik jiems atsiradus, jų paskirtis buvo kitokia: jei šiandien nuostabaus grožio fejerverkai džiugina mūsų akis švenčių metu, tai pirmieji fejerverkai buvo naudojami siekiant atbaidyti piktąsias dvasias. Tačiau pirminė fejerverkų paskirtis netruko pasikeisti – prabėgus keletui šimtmečių fejerverkai tapo ne piktąsias dvasias galinčia atbaidyti priemone, o imperatoriškų švenčių puošmena.

Turėjo prabėgti keletą šimtmečių, kol fejerverkai tapo populiariais ne tik gimtinėje, bet ir kitose šalyse. Už tai, kad šiandien fejerverkai yra mėgstami įvairiose pasaulio šalyse turime būti dėkingi europiečiui Markui Polui. Būtent šis žmogus svečiuodamasis Kinijoje užsirašė fejerverkų gaminimo paslaptį. Kalbant apie Europą, reikia pabrėžti, jog jau nuo 15 amžiaus fejerverkų gamybos lydere buvo laikoma Italija – būtent šioje šalyje fejerverkai buvo gaminami ir labai mėgstami. Ne veltui italai tapo viena pirmųjų tautų, įamžinusių savo žinias apie fejerverkų gamybą – būtent šioje šalyje 16 amžiuje buvo išleista knyga apie pirotechniką.

Nuo italų neatsiliko vokiečiai – jie taip pat domėjosi fejerverkų gamybos paslaptimis ir tai išbandydavo praktiškai. Tačiau yra didelis skirtumas tarp šių tautų: italai fejerverkus gamino tam, kad juos būtų galima panaudoti švenčių bei Italijoje itin populiarių karnavalų metu, tuo tarpu Vokietijoje fejerverkai buvo gaminami kariniams tikslams.