Spausdinti
Kategorija: pramogos
Leidžiantis į kelionę su vaiku, ypač pirmą kartą, sunku numatyti, ko jam reikės, kaip keliauti, kyla daugybė kitų klausimų, bet išsigąsti nevertėtų, kadangi kelionės su vaikais nėra tokios sudėtingos kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Visų pirma, labai daug kas priklauso nuo pasirinkto keliavimo būdo. Kelionei renkantis lėktuvų bilietus reiktų atkreipti dėmesį į kartu keliaujančiam vaikui taikomus registruoto ir rankinio bagažo normatyvus. Kūdikiams iki 2 metų dažniausiai nėra priskiriama registruoto bagažo, o norint turėti galimybę vaiką įsodinti į specialią ar automobilinę kėdutę greičiausiai teks primokėti už papildomą vietą lėktuve. Jei to nereikia – kūdikiams taikomos itin didelės, iki 90 procentų, nuolaidos.

Vyresniems vaikams (2 – 11 metų) gali būti leidžiamas toks pat ar panašus registruoto bagažo svoris, taip pat, reikėtų pasidomėti, kokios sąlygos vaikiško vežimėlio gabenimui, kuris kelionės metu neretai praverčia.

Vyresni nei 12 metų vaikai jau laikomi suaugusiaisiais, tad jiems taikomos visiškai tokios pačios bagažo normos, taip pat, tenka mokėti ir pilną kelionės kainą, bet kartais pasitaiko specialių nuolaidų ir 12 – 18 metų vaikams turint moksleivio pažymėjimą. Jeigu vykstama ne per Lietuvos bendrovės pravartų būtų turėti tarptautini moksleivio pažymėjimą, kuris suteikia daugybę nuolaidų visos kelionės metu:

 

Keliaujant autobusu sąlygos labai panašios kaip ir lėktuvų, konkrečiai reiktų klausti vežėjo atstovų, kurie mielai pagelbės.

Vykti į keliones traukiniu su vaikais turbūt vienas patogiausių būdų, kadangi traukiniuose įprastai yra daugiau erdvės. Vaikų kelionės traukiniu paprastai būna pigesnės nei suaugusiųjų, o sąlygos bagažui daugiau mažiau vienodos.

Išsirinkus transporto priemonę, įsigijus bilietus ir žinant visą svarbią informaciją reikėtų pasirūpinti kelionės bagažu. Keliaujant tiek su kūdikiais, tiek su šiek tiek vyresniais vaikais rankiniame bagaže reikėtų turėti drėgnų servetėlių bei natūralaus vandens, ypač karštą vasaros dieną. Atsižvelgiant į vaiko amžių ir kitus Jums žinomus dalykus, praverstų turėti vaistų nuo supimo, sauskelnių ir panašiai. Kelionės metu mažiesiems turistams dažnai pasidaro nuobodu, tad gerai būtų turėti kuo juos užimti, pavyzdžiui, paimti vaiko mėgstamą žaislą.

Kelionės ir skrydžiai lėktuvu su mažais vaikais - ką verta žinoti?

Turint omenyje tai, kad vaikai susitepa gerokai dažniau nei suaugusieji, ypač kelionėje dairydamiesi nepažįstamose vietose, vertėtų pasirūpinti keliais atsarginiais rūbų komplektais, tačiau apie vaiko elgesį daugiau žino patys tėvai, tad ši taisyklė galioja ne visiems.

Prieš pat kelionę nereikėtų vaiko sočiai primaitinti, kadangi nepratusius keliauti gali pradėti pykinti, verčiau sočiais pietumis vaiką pavaišinti jau atvykus. Ypatingai reikėtų vengti riebaus ir ypač saldaus maisto.

Keliauti su vaiku reikėtų nuo pat mažens, kad jis įprastų prie kintančių oro sąlygų, keliavimo, tačiau prieš keliaudami su naujagimiais pasitarkite su gydytojų, gali būti, jog kelionės vaikui pirmomis dienomis dar negalimos ir gali atnešti ne malonumą ir naudą, o žalą.