skrydziai su vaikaisPaminėjus tris raides GPS daugumai pirmiausiai kyla asociacijos su navigacijos programėlėmis ir įrenginiais, kurie, galima sakyti, pakeitė žemėlapius, pavertė keliavimą šimteriopai patogesniu. GPS technologija leidžia atlikti ir daugiau darbų bei atneša kitokios naudos.

Matavimai

Teritorijų matavimai, ribų žymėjimai jau seniai atliekami su GPS įrenginiais. Kiekvienas žemės sklypas turi tam tikras ribas, kurios nusakomos koordinatėmis, o geriausiai jas parodo ne kas kitas kaip GPS įrenginys. Tiesa, eilinis GPS navigatorius tikslumu negali pasižymėti tokiu, kokiu pasižymi prietaisai, naudojami matininkų. Atitinkamai skiriasi ir jų kaina, tačiau ypač tikslūs prietaisai padeda išvengti nesusipratimų dėl sklypų ribų.

Lėktuvų bilietai EuropojeKeliauti dar niekada nebuvo taip lengva kaip dabar. Į visas Europos šalis galime vykti be vizų, skrydžiai dažnai kainuoja mažiau nei kelionė viešuoju transportu iki oro uosto. Pigių skrydžių paieškos ir palyginimo portalas www.pigesniskrydziai.lt paruošė patarimus keliaujantiems, kurie padės lengviau ir pigiau nusigauti iš taško A į tašką B. Dauguma čia pateikiamų patarimų yra orentuoti į keliones/skrydžius Europoje, bet jie vienodai veiksmingi ir kitose vidaus rinkose (Jungtinėse Amerikos Valstijose, Azijoje, Rusijoje ar Pietų Amerikoje). Taip yra dėl to, kad šiai dienai nei viena pigių skrydžių bendrovė nesiūlo tarpžemyninių skrydžių, nors keletas avialinijų ir yra viešai pareiškusios, jog ateityje tokie maršrutai tikrai atsiras. Kai tik taip nutiks, mes būtinai apžvelgsime ir juos, na, o kol kas - Europa.

Žinokite kur skrisite

Dažnai žmonės daro klaida kai skrydžio tikslu pasirenka tik tam tikrą miestą ar net šalį. Dažnai pigiausi skrydžiai yra siūlomi į tuos oro uostus, kurie yra ganėtinai nutolę nuo miesto. Vienas geriausių to pavyzdžių yra "Beauvais-Tille" tarptautinis oro uostas Paryžiuje. Šis oro uostas yra labai toli nuo paties Paryžiaus, o dažnai į jį atvykė (keliaujant iš Paryžiaus) lankytojai nustembą sužinoją, kad naktimis jis nedirba. Be viso kito verta paminėti sėdimų vietų trūkukumą, dažnai neveikiančius tuoletus ir didesnes užkandžių bei gėrimų kainas nei Čerlio De Golio oro uoste.

Lietuviams gerai pažystami Londono oro uostai. Dažnai perkantys bilietus, į šį mūsų emigrantų itin pamėgtą miestą, žmonės nekreipia dėmesio į/iš kurio oro uosto skristi. Pigių skrydžių bendrovės iš Lietuvos skraido į tris Londono oro uostus:

  • Stanstedo;
  • Lutono;
  • Getviko.

Čia verta paminėti, kad iš visų šių oro uostų iki paties Londono reikia važiuoti mažiausiai pusantros valandos autobusu arba apie penkiasdešimt minučių traukinių. Dažnai ši kelionė (tas pats galioja ir jau minėtam "Beauvais-Tille" oro uostui) kainuoja daugiau skrydis iš Lietuvos į Londoną. Daugumos keliautojų nuomone prasčiausias iš šio trejetuko yra Luton'o oro uostas. Ne tik dėl sudėtingo nusigavimo iki jo, bet ir dėl teikiamų paslaugų kokybės. Jei skrendate iš Luton'o būkite nusiteikia keliauti ilgais koridoriais iki įlaipinimo vartų, o priėja būsite priversti stovėti, nes čia tiesiog nėra įrengta sėdimų vietų.

Taigi rinkitės ne tik šalį, miestą, bet ir konkretų oro uostą. Kartais geriau išleisti kelis papildomus eurus lėktuvo bilietui, tačiau sutaupyti daugiau traukinio, autobuso bilietui bei tausoti savo nervus.

Avialinijų paslaugos

Dauguma mano, kad iš Lietuvos šiuo metu skraido tik dvi populiariausios avialinijos - WizzAir bei RyanAir. Tačiau tai nėra tiesa. Žinoma šios dvi bendrovės yra populiariausios Lietuvoje nes vykdo daugiausiai skrydžių, bet jos nėra vienintelės. Jei skrandate į Skandinaviją, iš Lietuvos ten ir kita, vietinė bendrovė - Norvegian. Ši įmonė taip pat yra priskiriama prie pigių skrydžių bendrovių.

Europos viduje (aktualu jei planuojate skrydį su persėdimu) veikia keletas itin pigių oro vežėjų. Čia verta paminėti EasyJet bei GermanWings (dukterinė Lufthansa įmonė). Pastarosios priklausomai nuo šalies dažnai užimą tokią pat dominuojančia rinkos poziciją kaip WizzAir bei RyanAir Lietuvoje. Dažnai apsimoka pasirinkti skrydį iš Lietuvos iki artimiausio oro uosto, kuriame dirba viena iš minėtų bendrovių, o toliau skristi su jų lėktuvais. Dažnai galima rasti skrydžius kurie kainuoja mažiau nei 10 EUR.

Pigūs skrydžiai ir lėktuvų bilietai internetu geriausiosmis sąlygomis. Prieš išsiruošiant į kelionę, dauguma iš mūsų pradeda pigių skrydžių paieškas.

Ką reikia žinoti apie skrydžius verslo klase?

Versle nutinka taip, jog keliems kompanijos darbuotojams po kelių dienų reikia būti kitoje Europos pusėje. Dažniausiai gauti lėktuvų bilietų jau nebeįmanoma arba jų kaina būna išaugus kelis kartus, tačiau yra išeitis – privatus skrydis.

Iš pirmo žvilgsnio tai itin brangus ir prabangus malonumas (ypač  jei buvo planuoti pigūs skrydžiai), tačiau pasigilinus į kainas galima įsitikinti, kad taip nėra. Savaime suprantama, tai galioja kuomet skrenda ne vienas ar pora darbuotojų, o, pavyzdžiui, vienas skyrius, kuriame apie 10 darbuotojų.

Galima paskaičiuoti, jog perkant verslo klasės lėktuvų bilietus į Helsinkį, vienam asmeniui tektų sumokėti maždaug 1600 litų, tad už 8 žmonių lėktuvų bilietus kompanijai tektų sumokėti 12800 litų. Be to, tokia kaina galioja persėdant Kopenhagoje. Jei norėtume išskristi tą pačią ar kitą dieną – kaina gali šoktelti pusantro ar du kartus.

Skrendant privačiu lėktuvu 8 žmonėms skrydis kainuotų 10000 – 15000 litų. Iš tiesų tai gali būti šiek tiek brangiau nei skrendant pagal tvarkaraštį, tačiau skrydis trunku trumpiau, nereikia sukti galvos dėl persėdimų, bagažo, kuriam dingus neretai sugadinamas planuojamas susitikimas ar konferencija, tenka skubiai suktis iš nepatogios padėties.

Kadangi privatūs skrydžiai nėra itin populiarūs Lietuvoje, nesunkiai galima susitarti dėl palankesnių kainų, ypač kuomet poros dienų laikotarpyje planuojamas grįžimas atgal ar panašios kelionės ateityje.

Nepaisant panašios skrydžių kainos, privataus lėktuvo nuoma turi ir daugiau privalumų. Jei mieste, į kurį skrendama yra daugiau nei vienas tarptautinis oro uostas – galima rinktis patogesni, arčiau galutinio tikslo esantį, kadangi mažesniems lėktuvams tinka ir mažesni oro uostai, kurie nebūtinai yra didžiausiuose miestuose.

Skrydžio metu niekas netrukdys aptarti būsimų susitikimų ar kitų verslo reikalų, kuriuos lengvai galima aptarti esant be pašalinių klausytojų, kurių gausu įprastuose pagal tvarkaraštį skrendančiuose lėktuvuose. Be to, prieš skrydį suderinę meniu gausite tuos patiekalus, kurių patys norėsite pasirinkdami iš gerokai gausesnio, beveik neriboto sąrašo.

Papildomai sutaupysite laiko ir oro uoste. Jums nereikės laukti eilėse bendrose salėse, kadangi daugumoje oro uostų galėsite naudotis VIP salėmis, o vėluodami į lėktuvą neprarasite savo pinigų, kadangi lėktuvas be Jūsų niekur neišskris.

Privačius skrydžius vietoj įprasto lėktuvų bilietų pirkimo rekomenduojama rinktis tiems, kurių kompanijai ypatingai brangus ir svarbus laikas bei komfortas.

 

veza i anglihaPrieš kelerius metus mažąja Lietuva imtas vadinti nebe Klaipėdos kraštas, bet Airija. Šiandien viskas kiek kitaip: daugiausia Lietuvių jau gyvena nebe Airijoje, bet Didžiojoje Britanijoje, taigi susisiekimas tarp Lietuva Anglija – itin aktualus. Ne viena agentūra skelbia: vežame į Angliją. Tačiau dėl kokių priežasčių lietuviai renkasi emigrantų dalią?

Į Angliją daugiausia emigrantų iš Lietuvos vyksta norėdami užsidirbti. Nors laikai, kai buvo galima uždirbti didžiules sumas, baigėsi, tačiau Anglijoje bedarbystė kur kas mažesnė ir daugelis žmonių ten turi darbą. Žinoma, atlyginimai patrauklūs ne visada, maistui ir būsto nuomai bei drabužiams užtenka visada, net ir uždirbant vadinamąjį minimumą. Lietuvoje paprastai minimalaus atlyginimo pakanka tik mokesčiams šaltuoju metų sezonu, visoms kitoms reikmėms lėšų beveik nebelieka.

Lietuvius svetur vilioja ir kitoks gyvenimo būdas, kupinas vakarėlių, šurmulio. Akina ir didelio miesto spindesys, naktinis gyvenimas, gyvenimo būdas ir taip toliau. Emigrantai teigia, kad svetur gyvenančiųjų kitoks ir požiūris: jie laisvesni, draugiškesni, atviresni, šiltesni. Londone išgyventi gali ir žmonės, kurie neturi jokių pajamų: jiems mokamos pašalpos, jie gauna maisto, pastogę. Santvarka patraukli visiems, net ir visiškai nepasiturintiems, tačiau itin gerai gyvena verslininkai – platesnė rinka suteikia daugiau galimybių.

Keleivių pervežimas į Angliją – itin populiari paslauga

Lietuviai taip pat po truputį Anglijoje bei Lietuvoje vysto įvairius verslus, susijusius su keleivių gabenimu ir prekyba. Vieni suskumba teikti pervežimo paslaugas ir internetą užpildo skelbimais su antraštėmis vežu į Angliją. Pervežimo verslas – gana sėkmingas. Pavyzdžiui, vienas keleivis už kelionę Lietuva-Londonas sumoka per 200 litų ir daugiau, priklausomai nuo įmonės, kuri teikia pervežimo paslaugas. Mažiausiai vienu reisu vyksta 10 keleivių, tad uždirbama suma – per 2000 litų. Daugelis perduoda ir įvairias nedideles siuntas giminaičiams, siuntinius, taigi įmonėms siuntų ir krovinių pervežimo paslauga atneša dar per 1000 litų. Galima rasti ir skelbimų su tokiomis antraštėmis: "Vežame į Angliją kasdien, vežu į Angliją pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais". Tai padeda įsitikinti, kad keleivių pervežimas yra perspektyvi ir pelninga verslo sritis, o poreikis – didžiulis. Skaičiuojama, kad Anglijoje šiuo metu gali gyventi per pusę milijono lietuvių.

Anglijoje – ir lietuviškos parduotuvės

Maždaug prieš  penkmetį Anglijoje atsidarė pirmosios lietuviška produkcija (ir ne tik) prekiaujančios parduotuvės. Šiandien jų galima aptikti kiekviename didesniame mieste ar miestelyje, kur gyvena daugiau nei keli tūkstančiai lietuvių. Šios parduotuvės tapo labai populiarios: čia galima įsigyti juodos duonos, varškės, lietuviškų žurnalų, kokybiškų mėsos gaminių, kitų tik lietuviškai virtuvei būdingų patiekalų, maisto priedų ir visko kitko, ko Anglijoje rasti neįmanoma. Beje, patrauklu tai, kad prekių kainos – tokios pat kaip Lietuvoje, o juk Anglijoje atlyginimai – maždaug 3-4 kartus didesni!