Spausdinti
Kategorija: Kelionės

Lėktuvų bilietai EuropojeKeliauti dar niekada nebuvo taip lengva kaip dabar. Į visas Europos šalis galime vykti be vizų, skrydžiai dažnai kainuoja mažiau nei kelionė viešuoju transportu iki oro uosto. Pigių skrydžių paieškos ir palyginimo portalas www.pigesniskrydziai.lt paruošė patarimus keliaujantiems, kurie padės lengviau ir pigiau nusigauti iš taško A į tašką B. Dauguma čia pateikiamų patarimų yra orentuoti į keliones/skrydžius Europoje, bet jie vienodai veiksmingi ir kitose vidaus rinkose (Jungtinėse Amerikos Valstijose, Azijoje, Rusijoje ar Pietų Amerikoje). Taip yra dėl to, kad šiai dienai nei viena pigių skrydžių bendrovė nesiūlo tarpžemyninių skrydžių, nors keletas avialinijų ir yra viešai pareiškusios, jog ateityje tokie maršrutai tikrai atsiras. Kai tik taip nutiks, mes būtinai apžvelgsime ir juos, na, o kol kas - Europa.

Žinokite kur skrisite

Dažnai žmonės daro klaida kai skrydžio tikslu pasirenka tik tam tikrą miestą ar net šalį. Dažnai pigiausi skrydžiai yra siūlomi į tuos oro uostus, kurie yra ganėtinai nutolę nuo miesto. Vienas geriausių to pavyzdžių yra "Beauvais-Tille" tarptautinis oro uostas Paryžiuje. Šis oro uostas yra labai toli nuo paties Paryžiaus, o dažnai į jį atvykė (keliaujant iš Paryžiaus) lankytojai nustembą sužinoją, kad naktimis jis nedirba. Be viso kito verta paminėti sėdimų vietų trūkukumą, dažnai neveikiančius tuoletus ir didesnes užkandžių bei gėrimų kainas nei Čerlio De Golio oro uoste.

Lietuviams gerai pažystami Londono oro uostai. Dažnai perkantys bilietus, į šį mūsų emigrantų itin pamėgtą miestą, žmonės nekreipia dėmesio į/iš kurio oro uosto skristi. Pigių skrydžių bendrovės iš Lietuvos skraido į tris Londono oro uostus:

Čia verta paminėti, kad iš visų šių oro uostų iki paties Londono reikia važiuoti mažiausiai pusantros valandos autobusu arba apie penkiasdešimt minučių traukinių. Dažnai ši kelionė (tas pats galioja ir jau minėtam "Beauvais-Tille" oro uostui) kainuoja daugiau skrydis iš Lietuvos į Londoną. Daugumos keliautojų nuomone prasčiausias iš šio trejetuko yra Luton'o oro uostas. Ne tik dėl sudėtingo nusigavimo iki jo, bet ir dėl teikiamų paslaugų kokybės. Jei skrendate iš Luton'o būkite nusiteikia keliauti ilgais koridoriais iki įlaipinimo vartų, o priėja būsite priversti stovėti, nes čia tiesiog nėra įrengta sėdimų vietų.

Taigi rinkitės ne tik šalį, miestą, bet ir konkretų oro uostą. Kartais geriau išleisti kelis papildomus eurus lėktuvo bilietui, tačiau sutaupyti daugiau traukinio, autobuso bilietui bei tausoti savo nervus.

Avialinijų paslaugos

Dauguma mano, kad iš Lietuvos šiuo metu skraido tik dvi populiariausios avialinijos - WizzAir bei RyanAir. Tačiau tai nėra tiesa. Žinoma šios dvi bendrovės yra populiariausios Lietuvoje nes vykdo daugiausiai skrydžių, bet jos nėra vienintelės. Jei skrandate į Skandinaviją, iš Lietuvos ten ir kita, vietinė bendrovė - Norvegian. Ši įmonė taip pat yra priskiriama prie pigių skrydžių bendrovių.

Europos viduje (aktualu jei planuojate skrydį su persėdimu) veikia keletas itin pigių oro vežėjų. Čia verta paminėti EasyJet bei GermanWings (dukterinė Lufthansa įmonė). Pastarosios priklausomai nuo šalies dažnai užimą tokią pat dominuojančia rinkos poziciją kaip WizzAir bei RyanAir Lietuvoje. Dažnai apsimoka pasirinkti skrydį iš Lietuvos iki artimiausio oro uosto, kuriame dirba viena iš minėtų bendrovių, o toliau skristi su jų lėktuvais. Dažnai galima rasti skrydžius kurie kainuoja mažiau nei 10 EUR.