Spausdinti
Kategorija: Kelionės

skrydziai su vaikaisPaminėjus tris raides GPS daugumai pirmiausiai kyla asociacijos su navigacijos programėlėmis ir įrenginiais, kurie, galima sakyti, pakeitė žemėlapius, pavertė keliavimą šimteriopai patogesniu. GPS technologija leidžia atlikti ir daugiau darbų bei atneša kitokios naudos.

Matavimai

Teritorijų matavimai, ribų žymėjimai jau seniai atliekami su GPS įrenginiais. Kiekvienas žemės sklypas turi tam tikras ribas, kurios nusakomos koordinatėmis, o geriausiai jas parodo ne kas kitas kaip GPS įrenginys. Tiesa, eilinis GPS navigatorius tikslumu negali pasižymėti tokiu, kokiu pasižymi prietaisai, naudojami matininkų. Atitinkamai skiriasi ir jų kaina, tačiau ypač tikslūs prietaisai padeda išvengti nesusipratimų dėl sklypų ribų.

Karo srityje

Karinė technika yra varomoji tobulėjimo jėga. Dėka karų pasaulis labai staigiai ištobulino daugelį dalykų, tad nieko keisto, kad GPS naudojami ir karo pramonėje. Kariniai navigatoriai stipriai skiriasi nuo civilinių, juos gali būti sunkiau suprasti (ypač matant pirmą kartą), o visos technologinės naujovės, jei jos didina tikslumą ar suteikia kitos naudos, pirmiausiai sutinkamos ne kur kitur kaip kariuomenėje. Žinoma, yra ir išimčių. Beje, tipinis karinis GPS imtuvas nėra skirtas atrasti trumpiausią kelią ar nukreipti nuo taško A į tašką B, jie skirti nustatyti Jūsų buvimo vietą kaip įmanoma tiksliau.

Kaip saugumo sistema

Automobiliuose montuojami GPS įrenginiai, kuriuos sunku rasti ir pastebėti - taip galima nustatyti savo automobilio vietą, jei kas nuspręstų jį nusisavinti. Laiku sureagavus nesunku automobilį rasti ir susigrąžinti, o vagis nubausti, nes laiko rasti tokį įrenginį prisireikia nemažai - jie visuomet montuojami skirtingose vietose, o jų dydis nėra didesnis nei degtukų dėžutės, tad automobilyje paslėpti iš tiesų lengva.

Saugoti galima ne tik automobilius, bet ir žmones. Jei šeimoje turite prastai aplinkoje besiorientuojantį senolį, ar norite stebėti savo mažametį vaiką - GPS įrenginiai yra puikus pasirinkimas. Nedidelis prietaisas puikiai padės paklydus brangiam žmogui, jį rasite greičiau arba galėsite pastebėti netikėtą vietos pokytį, pavyzdžiui, vaikui ar senoliui įsėdus ne į tą autobusą, nuvykus į jam nepažįstamą vietą.