Kadangi informacijos apie tai, kas susiję su kvepalais informaciniuose šaltiniuose vis dar labai nedaug, čia pateikiame dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą ir atsakymą į juos.

1. Koks yra pagrindinis skirtumas tarp tualetinio vandens, kvepalų ir kitų kvapiųjų skysčių?

- Atsakymas gana paprastas - koncentracija. Odekolone kvapiųjų medžiagų koncentracija kur kas mažesnė nei pvz. kvepaluose (Eau de Parfum).

2. Kas yra „nose“ - užsienio šaltiniuose pateikiamas žmogaus apibūdinimas?

- Taigi, iš anglų kalbos verčiant „nose“ - nosis, tai asmuo, kuriantis kvepalus. Šis asmuo nėra kvepalų gamintojas. Gamintojai tiesiog pateikia užsakymus kvepalų kūrėjams, kurie pagal jų reikalavimus sukuria norimą kvapą. Šiuo metu tik trys pagrindiniai Prancūzijos gamintojai turi savo kvepalų kūrėjus (Chanel, Guerlain ir Jean Patou). Na o kitų gamintojų kvepalai kuriami bendradarbiaujant su įvairiais kvepalų kūrėjais.

3. Ar tiesa, kad kvepalų kvapas gali keistis priklausomai nuo žmogaus, kuris juos naudoja?

- Taip. Kiekvienas žmogus turi unikalią savo kūno sudėtį, kuri priklauso nuo genų, odos tipo, aplinkos, kurioje jis gyvena ir net gyvenimo būdo. Todėl renkantis kvepalus svarbu juos išbandyti ant savo kūno.

4. Ar tiesa, jog su amžiumi žmogaus uoslė prastėja?

- Taip, su amžiumi kai kurie žmonės praranda gebėjimą gerai užuosti. Dėl šios priežasties kvepalai išpurškiami didesniu kiekiu.

5. Kiek ilgai turi išlikti kvepalai?

- Paprastai kvepalai vidutiniškai ant kūno išlieka apie 4 valandas. Tačiau yra kvepalų išliekančių ir visą dieną. Viskas priklauso nuo kvapiųjų skysčių kokybės ir kvapiųjų medžiagų koncentracijos juose.

6. Ar galima kvepalais kvėpinti visą kūną?

Taip, galima. Nors dažniausiai kvepalai naudojami purškiant juos už ausų ar riešų vidinėse pusėse, tačiau jais galima purkšti ir visą kūną. Tinkamai naudojantis kvepalai neturėtų pakenkti.

7. Ar odos tipas gali turėti įtakos kvapo išsilaikymui?

Riebesnė oda paprastai kvapus išlaiko ilgiau. Na o sausą odą gali tekti kvėpinti pakartotinai.

8. Ar reikėtų kvepalus rinktis pagal metų laikus?

Skirtingais metų laikais tinkami skirtingi kvepalai. Šiluma didina kvapo intensyvumą, todėl šiltuoju metų laiku labiau tinkami švelnesni kvapai, na o šaltuoju - atvirkščiai, intensyvesni kvapai.

9. Kaip ir kur reikėtų laikyti kvepalus?

Kvepalai nėra amžinas produktas, todėl jų laikymo sąlygomis reikėtų pasirūpinti. Juos tinkamiausia laikyti tamsiose, vėsiose vietose. Taip pat vengti temperatūros kaitos. Odekolonas ir tualetinis vanduo gali būti laikomas šaldytuve

Klausimas "kaip numesti svorio?" kamuoja nemažai žmonių. Nors Lietuvoje ir nėra visiškai katastrofiška padėtis, kokia yra  JAV ar Didžiojoje Britanijoje, tačiau ir čia yra nemažai žmonių norinčių atsikratyti nereikalingo antsvorio. Kaip rodo Eurostat duomenys, daugiausiai pavojingai nutukusių žmonių gyvena Didžiojoje Britanijoje - net 24,5% visų šalies gyventojų. Tuo tarpu Lietuvoje viršsvoris kamuoja kiek daugiau nei 19 procentų visų šalies gyventojų. 

Ar galima greitai numesti svorio?

Atsakymas, kad ir kaip būtų keista, yra teigiamas - taip, galima. Tačiau greitas svorio metimas turi savų niuansų ir dažnai gali sukelti kur kas didensių problemų nei keli papildomi kilogramai. Vienas veiksmingiausių būdų mesti svorį yra dietos bei aktyvaus sporto derinimas. Paslaptis slepiasi tame, kad norintiems atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, reikia suvartoti mažiau kolorijų nei mūsų organizmas jų sudegina. Atrodo paprasta, tačiau jei tai būtų taip lengva, ko gero niekas iš mūsų neturėtų viršsvorio.

 

grozio salonas

Daug dailiosios lyties atstovių norėdamos atrodyti gražios laikosi įvairiausių dietų, o grožio salonas joms yra tapes tarsi antrais namais. Vienos renkasi trumpalaikes, bet gana griežtas, kitos ieško laisvesnių dietų, tačiau daugeliu atveju siekdamos gražesnių kūno formų renkasi iš dietų gausybės.

Kad ir kaip bebūtų gaila, vien tik dietų ir grožio salono neužtenka norint atrodyti nepriekaištingai. Laikantis dietų kenčia oda, dėl vitaminų ar kitų medžiagų trūkumo gali pradėti skilinėti nagai ar lūžinėti plaukų galiukai, kuriuos vėliau atstatyti namų sąlygomis ne visuomet pavyksta.

Tačiau po dietos nesunkiai galima ne tik išlaikyti savo natūralų grožį, bet ir jį patobulinti, atsinaujinti ir dar labiau džiaugtis padailėjusiomis kūno formomis, atsikratytais papildomais kilogramais. Tai gali padėti padaryti įvairios grožio procedūros:

  • Masažai;
  • Veido valymas;
  • Jogos pratimai;
  • Kitos grožio salonuose teikiamos paslaugos.

Tam, kad atgauti jėgas nemažai žmonių gulasi ant masažisto stalo. Būtent masažai padeda atsikratyti ir fizinio ir protinio nuovargio ir yra rekomenduojami visiems tiems ir toms, kurie daug dirba ar nuolatos lankosi sporto klubuose.

Moterys nevengia ir skausmingų depiliacijų, tam, kad atrodytu nepriekaištingai. Depiliacija vašku padeda odai išlikti švelniai ir atrodyti tiesiog nuostabiai. Grožio procedūrų derinimas kartu su dietomis yra labai svarbus siekiant neprarasti savo žavesio bei norint nenusivilti dietos rezultatais, kurie lyg ir turėtų džiuginti svarstyklių ekranėlyje, tačiau nedžiugina žiūrint į veidrodį.

Tinkamai parinktos grožio procedūros leidžia dietos metus išsaugoti savo natūralų grožį, o po dietos jį dar labiau išryškinti, atjauninti odą ar kitaip teigiamai pasikeisti. Grožio procedūrų yra tikrai didelis pasirinkimas, todėl kiekviena besilaikanti dietos lengvai gali rasti tai, kas yra tinkamiausia būtent jai, lengvai suderinama su dieta bei kompensuoja jos sudaromus vitaminų ir kitų maistinių medžiagų trūkumus, kurie daro didelę įtaką vieniems ar kitiems išvaizdos elementams.

Apie maisto papildų egzistavimą žino net ir mokyklinio amžiaus vaikai, tačiau net ir vyresnieji ne visuomet supranta, kas tai iš tiesų yra ir kokiu tikslu juos reikia ar nereikia vartoti. Taigi, pabandysime atskleisti šiek tiek daugiau informacijos, kas yra maisto papildai, kaip jie kuriami ir kodėl juos reikia vartoti daugeliui žmonių.

papildai plius

Visų pirma, maisto papildai – tai maisto produktas (taip, tai nėra vaistai, todėl jų galite rasti net ir prekybos centruose, kuriuose perkate savo pamėgtus maisto produktus ar internetinėse parduotuvėse), kurio sudėtyje yra koncentruotų maistinių medžiagų, kurių gali trūkti Jūsų organizmui. Kokios tai maisto medžiagos visada yra nurodyta ant pakuotės.

Ant maisto papildų pakuotės taip pat turėtų būti nurodyti ir rekomenduojama paros norma (RPN). Tai dažniausiai procentinė išraiška, kuri nurodo, kiek papildo vienoje tabletėje (ar kitokio pavidalo vienoje dozėje) yra konkrečios medžiagos vienos paros rekomenduojamos normos. Tiesa, RPN yra nustatyta suaugusiam, vidutiniam žmogui. Jeigu turite specialių poreikių konkrečiai medžiagai, reikėtų žinoti savo RPN ir pagal statistinę apsiskaičiuoti, kiek medžiagos yra Jūsų išsirinktuose maisto papilduose. Be to, būkite atsargūs jei vartojate ne vienus maisto papildus, nes dviguba dozė kai kurių medžiagų gali būti labai pavojinga Jūsų sveikatai.

Maisto papildai sportui gali būti vartojami įvairiausių žmonių, tiek dirbančių sėdimą darbą, tiek nuolat aktyviai judančių, tiek ir norinčių tiesiog sustiprinti savo imuninę sistemą, tereikia išsirinkti sau tinkamus maisto papildus, kuriuose yra koncentruotos tos medžiagos, kurių Jums tikrai trūksta. Kartais verta kombinuoti kelis maisto papildus, tačiau būtina tai daryti itin atsargiai, rekomenduojama su specialistų pagalba.

Ypač daug populiarumo maisto papildai sulaukia iš sportininkų, kurie nori pagerinti savo rezultatus pernelyg nesukdami galvos dėl savo mitybos. Dažnas lietuvis papildus perka internete, viena populairiausių internetinių parduotuvių yra http://papildaimax.lt/. Čia galima rasti papildų sportui ir dietai. Atsisakyti daugumos įprastų produktų ir pereiti tik prie naudingų yra labai sunku, ypač jei tai nėra profesionalus sportas, o tik stiprus pomėgis.

Maisto papildai nerekomenduojami tiems, kurie yra itin alergiški. Jei papildų poreikis nėra labai didelis daug paprasčiau yra jų nevartoti nei ieškoti tinkamų. Jei vis tik poreikis maisto papildams yra – rekomenduojama rinktis kartu su mitybos specialistu ar savo gydytoju, kuris žino Jūsų visas alergijas.

Taip pat ne visuomet verta maisto papildus vartoti vaikams. Maisto papildai jauname organizme užgožia imuninę sistemą ir nustojus vartoti papildus vaikai tampa jautresni ligoms, mažiau atsparūs virusams ir bakterijoms. Vaikams duoti maisto papildus siūloma tik tada, kai tai primygtinai rekomenduoja šeimos gydytojas. Priešingu atveju galite nepadėti vaikui, o kaip tik pakenkti jam.

Visi maisto papildai savotiškai yra panašūs, bet tuo pačiu ir skirtingi. Net ir tų pačių medžiagų koncentratus turintys maisto papildai gali veikti skirtingai, todėl jei netiko vieni maisto papildai, kiti gali tikti puikiai ir atvirkščiai. Taip pat, vertėtų žinoti, kad maisto papildai turi atitikti standartus, todėl pirkti iš nepatikimų šaltinių nerekomenduojama. Ypač daug problemų kelia maisto papildai iš trečiųjų šalių, tokių kaip Kinija, Taivanis ir pan. Pastebima, kad iš pigia gamyba pagarsėjusių šalių atvežamuose maisto papilduose ypač dažnai yra naudojami draudžiami ir gyvybei pavojingi priedai ir medžiagos, tad pirkdami itin pigius ir nepatvirtintus maisto papildus rizikuojate savo sveikata ir gyvybe. Dėl šių priežasčių rekomenduojame maisto papildus įsigyti iš Lietuvos vaistinių, specializuotų prekybos vietų ar maisto papildų elektroninių parduotuvių. Tik taip galite tikėtis geriausios kokybės produktų.