Spausdinti
Kategorija: sveikata

Apie maisto papildų egzistavimą žino net ir mokyklinio amžiaus vaikai, tačiau net ir vyresnieji ne visuomet supranta, kas tai iš tiesų yra ir kokiu tikslu juos reikia ar nereikia vartoti. Taigi, pabandysime atskleisti šiek tiek daugiau informacijos, kas yra maisto papildai, kaip jie kuriami ir kodėl juos reikia vartoti daugeliui žmonių.

papildai plius

Visų pirma, maisto papildai – tai maisto produktas (taip, tai nėra vaistai, todėl jų galite rasti net ir prekybos centruose, kuriuose perkate savo pamėgtus maisto produktus ar internetinėse parduotuvėse), kurio sudėtyje yra koncentruotų maistinių medžiagų, kurių gali trūkti Jūsų organizmui. Kokios tai maisto medžiagos visada yra nurodyta ant pakuotės.

Ant maisto papildų pakuotės taip pat turėtų būti nurodyti ir rekomenduojama paros norma (RPN). Tai dažniausiai procentinė išraiška, kuri nurodo, kiek papildo vienoje tabletėje (ar kitokio pavidalo vienoje dozėje) yra konkrečios medžiagos vienos paros rekomenduojamos normos. Tiesa, RPN yra nustatyta suaugusiam, vidutiniam žmogui. Jeigu turite specialių poreikių konkrečiai medžiagai, reikėtų žinoti savo RPN ir pagal statistinę apsiskaičiuoti, kiek medžiagos yra Jūsų išsirinktuose maisto papilduose. Be to, būkite atsargūs jei vartojate ne vienus maisto papildus, nes dviguba dozė kai kurių medžiagų gali būti labai pavojinga Jūsų sveikatai.

Maisto papildai sportui gali būti vartojami įvairiausių žmonių, tiek dirbančių sėdimą darbą, tiek nuolat aktyviai judančių, tiek ir norinčių tiesiog sustiprinti savo imuninę sistemą, tereikia išsirinkti sau tinkamus maisto papildus, kuriuose yra koncentruotos tos medžiagos, kurių Jums tikrai trūksta. Kartais verta kombinuoti kelis maisto papildus, tačiau būtina tai daryti itin atsargiai, rekomenduojama su specialistų pagalba.

Ypač daug populiarumo maisto papildai sulaukia iš sportininkų, kurie nori pagerinti savo rezultatus pernelyg nesukdami galvos dėl savo mitybos. Dažnas lietuvis papildus perka internete, viena populairiausių internetinių parduotuvių yra http://papildaimax.lt/. Čia galima rasti papildų sportui ir dietai. Atsisakyti daugumos įprastų produktų ir pereiti tik prie naudingų yra labai sunku, ypač jei tai nėra profesionalus sportas, o tik stiprus pomėgis.

Maisto papildai nerekomenduojami tiems, kurie yra itin alergiški. Jei papildų poreikis nėra labai didelis daug paprasčiau yra jų nevartoti nei ieškoti tinkamų. Jei vis tik poreikis maisto papildams yra – rekomenduojama rinktis kartu su mitybos specialistu ar savo gydytoju, kuris žino Jūsų visas alergijas.

Taip pat ne visuomet verta maisto papildus vartoti vaikams. Maisto papildai jauname organizme užgožia imuninę sistemą ir nustojus vartoti papildus vaikai tampa jautresni ligoms, mažiau atsparūs virusams ir bakterijoms. Vaikams duoti maisto papildus siūloma tik tada, kai tai primygtinai rekomenduoja šeimos gydytojas. Priešingu atveju galite nepadėti vaikui, o kaip tik pakenkti jam.

Visi maisto papildai savotiškai yra panašūs, bet tuo pačiu ir skirtingi. Net ir tų pačių medžiagų koncentratus turintys maisto papildai gali veikti skirtingai, todėl jei netiko vieni maisto papildai, kiti gali tikti puikiai ir atvirkščiai. Taip pat, vertėtų žinoti, kad maisto papildai turi atitikti standartus, todėl pirkti iš nepatikimų šaltinių nerekomenduojama. Ypač daug problemų kelia maisto papildai iš trečiųjų šalių, tokių kaip Kinija, Taivanis ir pan. Pastebima, kad iš pigia gamyba pagarsėjusių šalių atvežamuose maisto papilduose ypač dažnai yra naudojami draudžiami ir gyvybei pavojingi priedai ir medžiagos, tad pirkdami itin pigius ir nepatvirtintus maisto papildus rizikuojate savo sveikata ir gyvybe. Dėl šių priežasčių rekomenduojame maisto papildus įsigyti iš Lietuvos vaistinių, specializuotų prekybos vietų ar maisto papildų elektroninių parduotuvių. Tik taip galite tikėtis geriausios kokybės produktų.