Kadangi informacijos apie tai, kas susiję su kvepalais informaciniuose šaltiniuose vis dar labai nedaug, čia pateikiame dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą ir atsakymą į juos.

1. Koks yra pagrindinis skirtumas tarp tualetinio vandens, kvepalų ir kitų kvapiųjų skysčių?

- Atsakymas gana paprastas - koncentracija. Odekolone kvapiųjų medžiagų koncentracija kur kas mažesnė nei pvz. kvepaluose (Eau de Parfum).

2. Kas yra „nose“ - užsienio šaltiniuose pateikiamas žmogaus apibūdinimas?

- Taigi, iš anglų kalbos verčiant „nose“ - nosis, tai asmuo, kuriantis kvepalus. Šis asmuo nėra kvepalų gamintojas. Gamintojai tiesiog pateikia užsakymus kvepalų kūrėjams, kurie pagal jų reikalavimus sukuria norimą kvapą. Šiuo metu tik trys pagrindiniai Prancūzijos gamintojai turi savo kvepalų kūrėjus (Chanel, Guerlain ir Jean Patou). Na o kitų gamintojų kvepalai kuriami bendradarbiaujant su įvairiais kvepalų kūrėjais.

3. Ar tiesa, kad kvepalų kvapas gali keistis priklausomai nuo žmogaus, kuris juos naudoja?

- Taip. Kiekvienas žmogus turi unikalią savo kūno sudėtį, kuri priklauso nuo genų, odos tipo, aplinkos, kurioje jis gyvena ir net gyvenimo būdo. Todėl renkantis kvepalus svarbu juos išbandyti ant savo kūno.

4. Ar tiesa, jog su amžiumi žmogaus uoslė prastėja?

- Taip, su amžiumi kai kurie žmonės praranda gebėjimą gerai užuosti. Dėl šios priežasties kvepalai išpurškiami didesniu kiekiu.

5. Kiek ilgai turi išlikti kvepalai?

- Paprastai kvepalai vidutiniškai ant kūno išlieka apie 4 valandas. Tačiau yra kvepalų išliekančių ir visą dieną. Viskas priklauso nuo kvapiųjų skysčių kokybės ir kvapiųjų medžiagų koncentracijos juose.

6. Ar galima kvepalais kvėpinti visą kūną?

Taip, galima. Nors dažniausiai kvepalai naudojami purškiant juos už ausų ar riešų vidinėse pusėse, tačiau jais galima purkšti ir visą kūną. Tinkamai naudojantis kvepalai neturėtų pakenkti.

7. Ar odos tipas gali turėti įtakos kvapo išsilaikymui?

Riebesnė oda paprastai kvapus išlaiko ilgiau. Na o sausą odą gali tekti kvėpinti pakartotinai.

8. Ar reikėtų kvepalus rinktis pagal metų laikus?

Skirtingais metų laikais tinkami skirtingi kvepalai. Šiluma didina kvapo intensyvumą, todėl šiltuoju metų laiku labiau tinkami švelnesni kvapai, na o šaltuoju - atvirkščiai, intensyvesni kvapai.

9. Kaip ir kur reikėtų laikyti kvepalus?

Kvepalai nėra amžinas produktas, todėl jų laikymo sąlygomis reikėtų pasirūpinti. Juos tinkamiausia laikyti tamsiose, vėsiose vietose. Taip pat vengti temperatūros kaitos. Odekolonas ir tualetinis vanduo gali būti laikomas šaldytuve